Mozilla Firefox Tarayıcı Üzerinden Video Download Helper Eklentisi İle Video İndirme Nasıl Yapılır?

tarafından
1207
Mozilla Firefox Tarayıcı Üzerinden Video Download Helper Eklentisi İle Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnternetin yaygın olarak kullanılması birçok büyük firmanın internet teknolojilerine yönelmesine neden olmaya başladı. Bu bağlamda dünyanın en büyük şirketleri de internet sistemlerini kullanan şirket oldu. Başta Google adı verilen ve ilk olarak arama motoru ile karşımıza çıkan dev şirket, ardından yine Google’a rakip olarak gösterilen Firefox tarayıcı derken artık bu alanda dev şirketlerin oluşmaya başladığını da gördük. Bu firmalar arasında son yıllarda en popüler olanlarından birisi de dediğimiz gibi Mozilla Firefox. İnternet tarayıcısı olarak kullanılan Firefox, dünya üzerinde Google tarayıcıdan sonra en çok tercih edilen tarayıcı olarak biliniyor. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan tarayıcının bu kadar büyümesinin nedenlerinden birisi de kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar. Zira tıpkı Google tarayıcı da olduğu gibi Firefox tarayıcıda da sadece birkaç ayar yaparak tarayıcıyı özelleştirmeniz ve yeni eklentiler ekleyerek tarayıcınızı hem çok daha fonksiyonel bir hale getirmek hem de güvenliğini sağlamak mümkün. Bu şekilde yüklenen en yaygın Firefox eklentisi ise Video Download Helper. Video paylaşım sitelerinden anında video indirmenize olanak sağlayan eklenti böylelikle kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunuyor. Eklentinin nasıl kullanıldığı konusunda ise birkaç detay bilgi belirtmek gerekiyor. Bu bilgiler neler bakalım.

  • Şimdi öncelikle söz konusu eklentiyi yükleyebilmek için Firefox tarayıcı da eklenti yönetme bölümüne gelmemiz gerekiyor. Bunun için öncelikle Firefox tarayıcımıza giriyoruz. Daha sonra ise sağ üst kısımda yer alan üst üste üç çizgiye tıklıyoruz. Bu üç çizgiye tıklamamız tarayıcı ayarlarının açılmasını sağlayacak. Bizim bu noktada ihtiyacımız olan ayar “eklentiler” ayarları.
Mozilla Firefox Tarayıcı

Mozilla Firefox Tarayıcı Üzerinden Video indirme

  • Puzzle parçası şeklinde gözüken eklentiler menüsüne giriş yapıyoruz. Söz konusu menüye girdikten sonra karşımıza bir arama menüsü gelecek. Bu noktada karşımıza gelen arama çubuğuna Video Download Helper yazıp aratıyoruz. Arama işlemini yaptırdığımızda ise ilk sırada yer alan uygulamayı indiriyoruz. İndirme işlemine başlattığımız zaman kısa süre içerisinde tarayıcıya eklenti kuruluyor. Bu kurulum işlemi bitikten sonra Youtube ve benzeri video paylaşım platformlarına girdiğinizde otomatik olarak izlediğiniz video bilgisayarınıza indiriliyor.