Mouse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

tarafından
966
Mouse Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Mouse bir bilgisayar için en önemli ihtiyaçların başında gelir. Mouse kaliteli olması hem kullanıcı açısından hem de bilgisayar için çok etkili olmasını sağlamaktadır. Mouse alırken dikkat edebileceğimiz birçok husus vardır. Bunlara şu şekilde göz atabiliriz.

  1. İlk önce Mouse’un optik okuyucusunun olması ve USB port üzerinde çalışabilmesi gerekmektedir. Toplu Mouse’ların temizliğe ihtiyaç duyması, stabilize dertleri olması nedeniyle unutulmaya yüz tutmuştur. Optik Mouse’ların algılama gücü ve tarama kapasitesi toplu Mouse’ların algılama gücü ve tarama kapasitesinden çok yüksektir.
  2. Profesyonel bir Mouse kullanmak isterseniz lazer Mouse tercih etmelisiniz USB olması kesintilerin olmasını engeller ve tak-çıkar derdini de ortadan kaldırmanızı sağlar. Eğer internet ortamında Chat ya da iş için çalışma ortamındaysanız kablolu Mouse yerine kablosuz Mouse tercih etmelisiniz çünkü kablolu Mouse’lar size sıkıntı ve çalışma güçlülüğüne neden olurlar.
  3. Genellikle bayanlar estetik olmalarını isterler estetik olmalarına dikkat edin. Elinize oturmayan küçük boyutlu olan Mouse tercih etmeyin. Mouse’ların ele oturması lazım çünkü kullandığınız ele uygun olmalı bazı Mouse’lar da sol el kullanıcılar için sağ el kullanıcıları için ayrı ayrı Mouse’lar piyasaya sürmüşlerdir. Eğer evde herkesin kullanacağı bir tip Mouse arıyorsanız ona göre ayarlamalı ve evdeki kişilerin ortak kullanabileceği Mouse’lar tercih etmeliyiz. Ürün incelemelerine bu tavsiyeleri verdikten sonra bakabiliriz.

Razer Mamba Mouse

125083876-2-razer_rz01_00120400_r3g1_razer_mamba_2012_wireless

Profesyonel ve Mouse takip eden kişilerin yakında tanıdığı Razer markasının yeni Mouse çok özellikleri bünyesinde taşımaktadır. Öncelikle Mamba versiyonun klasik Mouse’lardan farkı hem kablolu hem de kablosuz kullanıma olanak sağlaması çok önemlidir. Ergonomik yapısı ile çok iyi derecede iç içe geçirilmiş ele tam oturan bir yapısı bulunmaktadır. İyi kavranabilen bir yapısı olması sebebiyle Mamba uzun süreli kullanımlarda kullanıcıyı yormayacak ve hiçbir şekilde rahatsızlık vermeyecektir. Razer Mamba Mouse’larda ayrıca üzerine konulan pil ve DPI göstergeleri sayesinde Mouse’un durumunu anlık inceleyebilme özelliğine sahiptir.

Microsoft Arc Touch Mouse

mk_arctouch_large

Microsoft’un son çıkardığı teknolojik açıdan çok önemli bir serisi olan bu Mouse bükülebilen, her yüzeyde çalışabilen,  pil ömrü uzun, son derece şık bir tasarıma sahiptir. Estetik ve dokunmatik olması kullanıcılar açısından çok önem verilen bir Mouse çeşidi olarak göze çarpar.  Uygun fiyat belirlemesi açısından da kullanıcıların dikkatini çeken bu ürünün birkaç teknik özelliklerini de verelim. Frekansı: 2,4 Ghz, Lazer Teknolojisi: Bluetrack,  Pil Ömrü: 6 ay sınırlarındadır. Bu özellikleriyle kıllanıcılarını beklemektedir.

Logitech M180 Nano Mouse

1

Tasarımı gayet güzel olan Logitech’in bu modelinde küçük boyutlu ve estik olması dikkat çekicidir. Kablosuz olması ve tek bir pille çalışıyor olması kullanıcılar açısından tercih edilen bir ürün haline gelmektedir. Kullanıcıların elleri büyük ise bu modeli tercih etmemeleri tercihen uygun olmaktadır. Mouse tipi optik olması ve çözünürlüğünün 1000 DPI olması açısından dikkat çekicidir. Garanti süresinin 24 ay olması birçok işletim sistemine (Windows 7, Windows vista, Windows Xp) uygun olması açısından kullanıcılarını beklemektedir.

Everest SGM –X7 Kablolu Oyuncu Mouse

Bilgisayar_4155697

Bilgisayar oyun oyuncuları için tasarlanmış estetik, eli kavrayan güzel bir Mouse’dur. 3 milyon tıklama özelliği ve 3 milyon swing hareket testlerini başarıyla geçmiş özel dizayn edilmiş süper bir oyuncu Mouse’dur. Mükemmel tutuş özelliği sayesinde yumuşak dokunuşlu yapısı ile ve eşsiz tasarımı sayesinde kaliteli malzeme kullanılarak üretilmiş olan Everest SGM –X7 Kablolu Oyuncu Mouse ile oyun oynamanın keyfine varırsınız.