Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

tarafından
609
Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarla beraber artık telefon operatör servisleri de değişmeye başladı. Bu noktada her geçen gün telefon teknolojisi konusunda yeni bir geliştirme ile daha karşı karşıya da kalabiliyoruz. Bu şekilde geliştirilen sistemlerden birisi de mobil ödeme sistemi. Her ne kadar uzun süredir kullanılıyor olsa da yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan mobil ödeme sistemi artık hemen hemen her alanda kullanılıyor. İnternet üzerinden alışveriş, mobil servislerin satın alınması, oyun ve uygulama satın alma gibi birçok alanda artık mobil ödeme sistemini tercih edebiliyorsunuz. Peki, her geçen gün biraz daha gelişmeye başlayan mobil ödeme sistemi nasıl kullanılır? Daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle mobil ödeme destekleyen bir merkez üzerinden alışveriş yapılması gerektiğini de belirtelim. Yani diyelim ki internet üzerinden alışveriş yaptığınız site mobil ödeme kabul etmiyor ya da sizin operatörünüzden mobil ödeme kabul etmiyor bu durumda mobil ödeme ile alışveriş yapmanız mümkün değil. Öncelikle mobil ödeme desteğinin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

mobil-ödeme

  • Ardından ise yapmanız gereken ödeme sayfasında yer alan cep telefonu alanına numaranızı girmeniz gerekiyor. Mobil ödeme için telefon numaranızı belirtilen alana girdiğinizde ardından işlemi onaylamanız gerekiyor. Siz bu işlemi onayladıktan sonra telefonunuza ödeme bilgilerinin yer aldığı  SMS’e onay vererek cevapladıktan sonra ise hattınızda yüklü olan TL miktarı ile ödemeniz gerçekleşiyor. Faturalı hatlarda ise mobil ödeme miktarı faturanıza yansıtılıyor.