Mobil Facebook Uygulamasında Messenger Kullanmadan Nasıl Mesajlar Okunur?

tarafından
600
Mobil Facebook Uygulamasında Messenger Kullanmadan Nasıl Mesajlar Okunur?

Facebook’un sosyal medya kavramına tam karşılık gelen bir uygulama olduğunu söylemek gerekiyor. Zira Facebook sayesinde hem arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyorsunuz hem beğendiğiniz fotoğrafları, beğendiğiniz videoları ve paylaşmak istediğiniz bilgileri rahatlıkla Facebook aracılığıyla internet ortamında paylaşabiliyorsunuz. Facebook’un kullanıcılara sunduğu tüm bu özellikleri tek tek anlatmaya gerek yok. Zira artık Facebook tüm dünya genelinde kabul görmüş ve 1,67 milyar kullanıcı sayısıyla bu alanda en çok bilinen uygulamalardan biri olmayı başarmış bir uygulama. Facebook’un bu başarısını devam ettirmek ve hala kullanıcı kazanmak için sürekli uygulamanın güncellendiğini de biliyoruz. Özellikle son dönemde akıllı telefon versiyonlarında böyle bir düzenleme yapılıyor. Bu bağlamda Facebook’un akıllı telefonlar için sunduğu en çok ilgi gören ayrıcalıklardan birisi de Messenger. Facebook mesajlaşma özelliğini akıllı telefonlar için çok daha basit bir hale getiren Messenger genel olarak birçok kullanıcı tarafından oldukça beğeniyle karşılanıyor. Üstelik son dönemde SMS özelliğinin de aktif edilmesiyle beraber Facebook’un Messenger uygulamasını kullanan kullanıcı sayısı da bir hayli artış göstermeye başladı. Açıklanan rakamlara gör şuan için 900 milyon kişinin üstünde kullanıcı Messenger uygulamasından yararlanıyor. Tabi tüm bu verilere rağmen bazı durumlarda doğrudan Facebook üzerinden mesajlara ve gönderilere bakmak gerekiyor. Bunun için akıllı telefonların internet tarayıcını kullanmak istediğiniz zaman ise ne yazık ki Facebook bu kullanıma izin vermiyor. Facebook bu noktada sizi Messenger uygulamasına yönlendiriyor. Akıllı telefonlarda yaşanan bu sorunu çözmek için ise sadece birkaç küçük ayar yapmanız yeterli. Bakalım bu ayarlar neler?

  • Şimdi öncelikle akıllı telefonunuzdan internet tarayıcısına girerek arama çubuğuna Facebook yazarak uygulamanın resmi sayfasına giriş yapıyoruz. Bu noktada direk olarak Facebook’un açılmadığını göreceksiniz. Size Messenger kullanmanız gerektiği yazan bir ekran mesajı gösterilecek.
Messenger kullanmadan Facebook'a giriş

Messenger

  • Bu sorunu çözebilmek içinse tarayıcınızın ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunun için sağ kısımda bulunan üç nokta simgesine basmanız yeterli olacaktır. Üç nokta simgesinden sonra ise açılır menüden “Masa üstü sitesi iste” sekmesine basmanız yeterli olacaktır.