Microsoft Word Arka Plan Resmi Belirleme

tarafından
588
Microsoft Word Arka Plan Resmi Belirleme

Windows işletim sistemi genel olarak kullanıcıların bilgisayar kullanımlarını kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir işletim sistemi olarak değerlendiriliyor. Özellikle işletim sistemini kullanırken kullanıcıların ofis ve benzeri programlarla beraber işlerinin de çok daha kolaylaştırıldığını da söylemek gerekiyor. Tabi tüm bu programlar Windows işletim sistemine dışarından da yüklenebiliyor ki özellikle bu alanda geliştirilen birçok 3.parti yazılımla da karşılaşmak mümkün. Fakat birde Windows işletim sistemi ile doğrudan gelen programlar var. Bu programlar kullanıcıların sadece Microsoft tarafından geliştirilen yazılımları kullanarak birçok işini halletmesine de olanak sağlıyor. İşte programlardan birisi de Microsoft Office programı. Aslında bir paket olarak yayınlanan Office programı içerisinde Word, Excel gibi birçok yazı programı da bulunduruyor. Tam anlamıyla ofis işlerine karşılık gelen hemen her programa da sahip olan söz konusu yazılımla beraber kullanıcıların birçok işlemi de yerine getirebildiğini biliyoruz. Tabi Office programları arasında da bazı programların diğerlerinden daha çok kullanıldığı için bir adım önde olduğunu da söylemek gerekiyor. İşte bu programların başında ise genelde yazı işleri için kullanılan Word geliyor. Özellikle son versiyonlarıyla beraber birçok alanda kullanılabilir hale gelen Word sayesinde kullanıcılara yazı programları arasında nadir görülen birkaç farklı özelliğinde sunulduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu farklılıklardan birisi de arka plan resim ekleme özelliği olarak gösteriliyor. Zira diğer yazı programlarından farklı olarak Word üzerinde arka plana resim ekleme işlemini de yapabiliyorsunuz. Peki, Word üzerinde arka plana resim ekleme işlemini nasıl yapıyoruz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi bu işlem için öncelikle yeni bir Word sayfası açmamız gerekiyor. Word uygulamasını açtıktan sonra şimdi ise üst menüde yer alan menüye gelmeniz gerekiyor. İlk etapta bu menü üzerinde kullanıcıların genelde “giriş” menüsü objelerini kullandıklarını belirtelim. Arka plan resmini belirlemek için ise sizin buradan tasarım bölümüne girmeniz gerekecek. Tasarım bölümüne de giriş yaptıktan sonra buradan ise sayfa rengi kısmına girmeniz gerekiyor.

microsoft-wordde-arkplana-nasil-resim-eklenir

  • Bu menüye girdikten sonra karşınıza renk penceresi açılacak. Renk penceresi de açıldıktan sonra buradan ise “dolgu efektleri” kısmına girmeniz gerekiyor. Dosya bölümünden ise açılır menüden resim kısmını seçmeniz gerekiyor. Resim kısmından da “resim seç” kısmına tıklayarak bilgisayarınızda yer alan bir resmi seçmeniz yeterli olacaktır.