Microsoft Planner Nasıl Kullanılır?

tarafından
1526
Microsoft Planner Nasıl Kullanılır?

Windows işletim sistemlerinde son dönemde yeni hakim olan düşünce kullanıcıların hemen her işlevi bilgisayarları aracılığıyla gerçekleştirmesi. Yani artık hem iş dünyası için hem de günlük planlamalar için artık Windows’un çok daha kalıcı çözümler sunmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu noktada Windows 8 serisiyle beraber gelen sağlık, iş, sektör planlamaları gibi planlamaların uygulama olarak kullanıcılara sunulduğunu biliyoruz. Bununla beraber sürekli yeni çözümlerle de tanışmaya başladı. Hele ki Windows 10’un gelişiyle beraber bu alanda aslında işletim sisteminin de bir asistan görevi görmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu noktada Microsoft’un Windows ile beraber sunduğu asistanlık çözümlerinden birisi de Microsoft Planner oldu. Bu alanda piyasaya çok geç girmiş olmasına karşın Microsoft Planner’ın kısa bir zamanda sektörde kendisine hatırı sayılır bir yer edindi. Baştan sona tüm iş planlamalarını yapabileceğiniz Microsoft Planner, yeni projeler oluşturma ve bu projelerde çalışacak grupların da ayarlanması gibi işlemlere izin veriyor. Özellikle iş alanında büyük ayrıcalıklar sunan Microsoft Planner’ın nasıl kullanacağına ise daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle hemen şunu belirtelim Microsoft Planner, uygulamasını kullanmak için öncelikle Windows’un bu işler için kullandığı hesaba sahip olmanız gerekiyor. Yani aslında iş alanında bir paket olarak sunulmuş olan Office 365 üyesi olmanız gerekmekte. Eğer sisteme üye değilseniz o zaman mutlaka kendinize yeni bir hesap açmanız gerekiyor. Yeni bir hesap açıp ardından bilgisayarınızda Office 365 paketinin yüklü olduğuna emin olduktan sonra şimdi ise çevrim içi kullanım yapacağınız için sisteme giriş yapmanız gerekiyor.
Microsoft Planner  hesap açma

Microsoft Planner nasıl kullanılır

  • Office 365 hesabınız ile sisteme giriş yaptıktan sonra ise doğrudan Microsoft Planner kullanımına başlayabiliyorsunuz. Bunun için uygulamaya giriş sol kısımda boydan boya uzanan sütun içerisinde yeşil “+” işaretine basmanız gerekiyor. Bu şekilde yeni proje oluşturması ya da oluşturduğunuz projelerin değiştirilmesi işlemini yapabilirsiniz. Yeniş bir proje oluşturduğunuzda ise sağ kısımda ana bir ekran geliyor. Bu ana ekranda üzerinde kullanıcı yetkilendirmeleri ve grup çalışmalarını da gerçekleştirebiliyorsunuz. Sistem üzerinde tüm bu kayıtları görmeniz de mümkün.