Messenger Bildirim Sesleri Nasıl Kapatılır?

tarafından
1344
Messenger Bildirim Sesleri Nasıl Kapatılır?

Facebook son dönemde birçok alanda kendisini göstermeye başladı. İlk olarak sadece web sürümü yayında olan Facebook, kısa süre sonra akıllı telefonlar için uyumlu Facebook sürümünü yayınlamıştı. Bununla beraber zaman içerisinde Facebook uygulamasının özellikle mesajlaşmalarda zaman kaybına neden olması, daha doğrusu kullanıcılara yeterli gelmemesi nedeniyle Facebook sadece mesajlaşma yapmak isteyen kullanıcılar içinde yeni bir uygulamayı yayına sürmüştü. Doğrudan Facebook hesabı ile bağlantılı olan Messenger uygulamasını duyuran Facebook, akıllı telefonlarda bu yeni uygulamayla büyük oranda beğeni kazanmıştı. SMS ve WhatsApp gibi uygulamaların alternatifi olarak gösterilen Messenger, ayrıca kişiye özel kişiselleştirme seçenekleri de kullanmaya başladı. Özellikle son dönemde bu konuda ciddi gelişmeler gösteren uygulama artık kullanıcılara bildirim seslerini düzenleme imkanı da verdi. Bu sayede artık bildirim ayarlarını çok kısa bir süre içerisinde değiştirebiliyorsunuz. Sadece istediğiniz görüşmede de bu ayarları yaparak bir kişiye ya da birkaç kişi için mesajlaşmalarınızda da bildirim seslerini kapatabiliyorsunuz. Bildirim sesi kapatma ayarlarını nasıl yapacağımıza bakalım.

  • Öncelikle bildirim sesini kapatmak istediğimiz görüşmeyi açmamız gerekiyor. Bunun için telefonunuzu internete bağlamalısınız. Arından Messenger uygulamasını açıyoruz. İlk ekranda ne kadar arkadaşımız varsa görüntüleniyor. Bu ekran üzerinden hangi arkadaşlarımızla yapacağımız konuşmada bildirim sesi duymak istemiyorsak o arkadaşımız ile devam eden konuşmaya giriyoruz.
Messenger Bildirim Sesleri

Messenger Bildirim

  • Ardından konuşmanın sağ üst kısmında bir işaret göreceksiniz. Üst köşede bulunan daire içerisindeki “İ” harfine basarak o kullanıcı için bildirim ayarlarını açıyoruz. Buradan ise çan işareti şekilde olan bildirim ayarlarına tıklıyoruz. “Bildirimler” başlığı altında yer alan sekmeye girdikten sonra zaman ayarlaması yapacağımız menüye geçiyoruz. Burada belli seçeneklerin olduğunu göreceksiniz. Size hangisi en uygun geliyorsa o seçeneği seçip bildirim seslerini bir süre kapatabiliyorsunuz. Bildirim ayarlarının ne kadar kapalı kalacağı ise tamamen size kalmış. Sadece birkaç dakikalık bir süre içinde kapatabileceğiniz gibi siz yeniden açana kadar da bildirim seslerinin kapalı kalmasını ayarlayabilirsiniz.