Mesaj, Çağrı Kaydı Nasıl Yedeklenir Ve Geri Yüklenir ?

tarafından
677
Mesaj, Çağrı Kaydı Nasıl Yedeklenir Ve Geri Yüklenir ?

Android Akıllı telefonlar gelen ve giden çağrı kayıtlarını yalnızca 30 gün saklar. Metin mesajları ise biriktikçe daha sonraları bir karmaşa halini alır. Ayrıca metin mesajları telefon hafızasında gereksiz yer kaplamakla birlikte telefonunuzu ağırlaştırır.  Uzun yazı içerikli mesajları bazı telefon modelleri multi mesaja dönüştürdüğünden düşünülenden çok daha fazla telefonunuzu işgal ederler. Bu yüzden çoğu kişi telefon hafızasını etkili kullanmak için çağrı kayıtları ve mesajları silerler. Daha sonra eski mesajlara ulaşmak istediklerindeyse sancılı bir arayışa girerler.

Yeni telefon alındığında ya da mevcut telefon resetlendiğinde çağrı kayıtları ve mesajlarınızı kaybetmeniz en olası durumlardandır. Özellikle çalışan gurubu için risklidir. Çünkü çalışan gurubuna mensup kişiler için bu veriler kimi zaman imza niteliği taşır. Gündelik kullanımda da mesajları ya da çağrı kayıtlarını yanlışlıkla silebilirsiniz. Giden kayıtları kurtarmak oldukça zordur. Telefonunuzu ağırlaştırdığını düşünerek istemeden silmek zorunda olduğunuz mesajlarınızı yedekleyebilir ve 30 günün sonunda silinen çağrı kayıtlarını saklı tutabilirsiniz. Bunun için pratik ve son derece güvenilir uygulamalar mevcuttur.

Çağrı Kaydı Nasıl Yedeklenir Ve Geri Yüklenir

Çağrı Kaydı Nasıl Yedeklenir Ve Geri Yüklenir

Dilediğiniz mesajları arşivlemek ve çağrı kayıtlarınızı güvenle yedeklemeniz için önereceğimiz 2 uygulama vardır. Bunlar; SMS Backup ile SMS Backup & Restore uygulamalarıdır. SMS Backup için; Öncelikle uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra Gmail hesabınızla bağlan kısmından giriş yapıyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan sayfadan sadece yedekle butonuna tıklamanız yeterli. Bu sayede tüm mms, sms ve çağrı kayıtlarınızı mail olarak kaydetmiş oluyorsunuz. Mailde her biri ayrıca dosyalanmış oluyor ve dosyalar arasında yeniden düzenleme yapabiliyorsunuz. Dilerseniz bu uygulamayı yükledikten sonra otomatik yedekleme de yapabilirsiniz. Çevrimiçi uygulama olduğundan internet bağlantısı gerekir. SMS Backup & Restore için; Uygulamayı yükledikten sonra karşınıza çıkan ekrandan “Backup” seçeneğiyle tüm mesaj ve çağrı kayıtlarınızı yedekleyebilirsiniz. Bu uygulamada da otomatik yedekleme mevcut olup daha sonra telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. Hafıza kartınızda yedekleme uygulaması olduğundan indirmek harici internet bağlantısı gerekmez. Çevrimdışı uygulamadır ve ayrıca kullanımı daha pratiktir.  Her iki uygulama oldukça basittir ve herkes kolayca kullanabilir. Android olan her telefona uyumludur. Uygulamayı google player ya da apple store den ücretsiz indirip kullanıma başlayabilirsiniz.