Mcafee İnternet Security Nasıl Etkinleştirilir?

tarafından
1446
Mcafee İnternet Security Nasıl Etkinleştirilir?

İnternet kullanan hemen her kullanıcının mutlaka internetteki tehlikelere karşı güvenlik önlemleri almaları gereklidir. Zira son dönemde internet kullanımın yaygınlaşmasıyla beraber bu alanda yeni tehlikeler ortaya çıkmaya başladı. Artık birçok ödeme işleminin internet üzerinden yapılıyor olması, ayrıca sosyal medya kullanımı için internet üzerinden uygulamalara kişisel bilgilerin girilmesi gibi birçok önemli işlemin internet üzerinden yapılır hale gelmesi haliyle hackerların gelir elde etmek için saldırılarını arttırmalarına neden oldu. Hatta sırf bu işlem için ortaya çıkan birçok yeni hacker grubu olduğunu da biliyoruz. Tüm bu tehlikelerden korunmak için kullanıcıların alabilecekleri en iyi önlemlerden biri ise kapsamlı casus yazılım koruyucu programlarını kullanmak olacaktır. Bu noktada en çok bilinen casus yazılım koruyucularından birisi de Mcafee İnternet Security programı. İnternet üzerinden gezinme yaptığınız sırada bile internet sayfalarının güvenliğini sağlayan Mcafee İnternet Security programı sayesinde internet üzerinden gelebilecek tehlikelere karşıda önlem alabiliyorsunuz. Ağ trafiğini de güvenlik altına alan programı kullanabilmek için ise satın almış olanı dahi etkinleştirme yapmanız gerekiyor. Peki, bu etkinleştirme işlemi için hangi işlemleri yapmamız gerekiyor? Etkinleştirme şifresine nasıl ulaşırız? Daha detaylı ele alalım.

  • Şimdi öncelikle Mcafee İnternet Security programını satın aldığınız yöntemine göre lisans şifrenizi öğrenmeniz gerekiyor. Eğer internet üzerinden resmi site aracılığıyla programı satın aldıysanız o zaman satın alma işleminde kullandığınız mail adresine şifreniz gönderilecektir. Ama eğer her hangi teknoloji mağazasından kutulu versiyon Mcafee İnternet Security aldıysanız o zaman kutu içerisinde yer alan “lisans şifresi” kısmını kullanmanız gerekiyor.
Mcafee İnternet Security şifresi

Mcafee İnternet Security lisans

  • Şifrenizi görüntüledikten sonra şimdi şifrenizi etkinleştirme kısmına geçmeniz gerekiyor. Bunun için öncelikle resmi internet adresini kullanmanız gerekecek. “https://home.mcafee.com/root/ECards.aspxaffid=0&pkgid=272,273&flow=cdkey&cid=78243” adresine girdikten sonra öncelikle ülke bölümünü seçmeniz gerekiyor. Ülke ve dil ayarları kısmını seçtikten sonra ise şifre girme işlemini yapmanız gerekiyor. Bu işlem için hemen dil ayarlarının altında bulunan 5 bölmeli kısma elinizdeki lisans şifrenizi girmeniz gerekiyor. Ardından “gönder” butonuna basarak şifrenizi gönderiyorsunuz. Şimdi ise karşınıza bir üyelik alanı gelecek. Bu üyelik alanında yeniden kayıt oluşturmanız gerekiyor. Ardından kayıt hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Daha sonra satın aldıklarım kısmında Mcafee İnternet Security programının yer aldığını göreceksiniz.
Mcafee İnternet Security

Mcafee İnternet Security lisans şifresi nasıl girilir

  • Bu ekran üzerinden ise “satın alınan ürünleri yükleme” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ardından açılan sayfadan Mcafee İnternet Security ürününü seçip karşınıza gelen ekrandan “yükle” sekmesine tıklamanız halinde program bilgisayarınıza indirilecektir.