Linkedin Hesabını Nasıl Sileriz?

tarafından
282
Linkedin Hesabını Nasıl Sileriz?

İnternet ve gelişen sosyal medya uygulamaları sayesinde artık insanların hemen hemen tüm profilleri internet aracılığıyla öğrenmek mümkün. Bu durum bazı zamanlarda güvenlik açığı oluştursa da bazı zamanlarda da işlerin biz nebze daha hızlanmasını sağlıyor. İşte günlük hayatta birçok işlevi oldukça kısa sürelere indiren uygulamalardan bir tanesi de Linkedin uygulaması. Binlerce kişinin kayıt olduğu uygulamada amaç ise CV paylaşımı. Söz konusu uygulamaya kayıt olarak kendinize bir CV oluşturuyorsunuz. Bu CV sayesinde hem iş arayanlar hem de iş verenler kendi istedikleri çalışanlara ulaşabiliyor. Oluşturduğunuz CV sayesinde artık birçok firmaya da iş başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Zira birçok firmada zaten artık Linkedin profillerini inceleyerek iş alımları yapmakta. Tabi bazı durumlarda Linkedin hesabınızı da kapatmak isteyebilirsiniz. Özellikle CV’nizin internette görüntülenmesini istemiyorsanız eğer bu hesabı kapatmanız gerekebilir. Linkedin hesabınızı kapatma işlemini ise sadece birkaç küçük ayarlama ile yapabiliyorsunuz. Hesap kapatma işlemini nasıl yapabiliriz daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Linkedin hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Linkedin hesabınıza giriş yaptığınızda ise diğer sosyal medya uygulamalarında oldu gibi. Sağ üst köşede size ait profil bilgilerinizin yer aldığı profil sekmesini göreceksiniz. Bu sekme hesap fotoğrafınızla görüntülenecektir. Profil sekmesine tıkladığımızda ise karşımıza gelen açılır pencereden “Gizlilik ve ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
Linkedin Hesabı

Linkedin Hesabını Nasıl Sileriz

  • Şimdi karşımıza gelen ekranda en alt kısımda “hesap” adı verilen bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak hesap ayarlarımıza giriyoruz. Hesap ayarlarına girdikten sonra karşımıza gelen açılır menüden “hesabı kapat” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
Linkedin Hesabını Nasıl Sileriz

Linkedin Hesabı

ÖNEMLİ NOT: Linkedin hesabınızı kapatma nedeninizi girdikten sonra kapatabiliyorsunuz. Fakat bu aşamadan sonra karşınıza gelen ekranda da size bir uyarı mesajı gösteriliyor. Eğer hesabınızı kapatmak istiyorsanız hesabınızı 24 saat kullanmamanız yani hiç giriş yapmamanız gerekecek. Aksi halde yeniden giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Bunun için 24 saat gibi bir geri dönüşüm süresi bulunuyor. Linkedin hesabınızı kapatmaktan vazgeçtiğinizde de yine 24 saat içerisinde hesaba giriş yapmanız yeterli.