LG V20 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

tarafından
763
LG V20 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefon üreticileri arasında artık kendisine kalıcı bir yer edinmeye başlayan LG, amiral gemisi serisi olarak bilinen G serisinden sonra kullanıcılara artık farklı serilerde sunmaya başlamıştı. Bu noktada markanın kullanıcılara sunduğu son akıllı telefon serilerinden birisi de LG V20 oldu. V10 serisinin beğenilmesinden sonra V serisini devam ettirme kararı alan ve V20 ile kullanıcıların karşısına çıkan LG, yeni seri telefonlarını piyasaya sürdükten sonra ise yavaş yavaş beklediği satış rakamlarını da elde etmeye başlamıştı. Tasarımı ve farklı yapısı ile ilgi çeken LG V20 serisinde bazı kullanımlarında farklılıklar gösterdiğini de belirtelim. Bu noktada yeni seride en çok merak edilen konulardan birisi de telefonda ekran görüntüsünün nasıl alınacağı.

  • Yeni seri LG V20 akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken telefonun güç tuşunu kullanmak. Bunun için LG V20’nin arka kısmında bulunana yuvarlak güç düğmesine basmanız gerekiyor.

LG V20

  • Tabi tek başına güç tuşuna basmanız yeterli değil. Ekran görüntüsü alabilmek için “güç tuşu+ ses kısma” tuşu kombinasyonu yapmanız gerekli. Güç tuşu ve ses kısma tuşlarına 1-2 saniye boyunca basında ekran görüntüsünü de almış oluyorsunuz. LG V20 serisinde bu noktada değişen tek özelliğin telefonun arka kapağına taşınan güç tuşunu kullanmak oluyor. Bunun dışında ekran görüntüsü almak için farklı bir işlem uygulamıyorsunuz.