LG Marka Smart TV Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

tarafından
4065
LG Marka Smart TV Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Gelişen teknolojiyle beraber akıllı telefonların hemen arkasından artık televizyon teknolojisi de değişmeye başladı. Standart televizyon teknolojilerinin yanı sıra artık içerisinde işletim sistemi bulunan akıllı televizyonlarla da karşılaşmaya başladık. Smart TV olarak anılan bu tip yeni nesil televizyonlar arasında en önde gelen markalardan bir tanesi de LG. Akılı telefon serileriyle büyük beğeni toplayan LG şimdilerde ise LG Smart TV teknolojisiyle gündemde. Kullanıcılara hem görüntü kalitesi hem de teknoloji olarak birçok özellik sunan LG, aynı zamanda televizyonlarında kullandığı işletim sistemi sayesinde kullanıcıların istedikleri şekilde internete bağlanmalarını da salıyor. Tabi söz konusu bir işletim sistemi olduğu için televizyonda da belli hatalar alabiliyorsunuz. Kimi zaman güncellemeden kaynaklı kimi zamanda hafızada oluşabilecek sorunlardan kaynaklı LG Smart TV’ler donma ya da görüntü kaybı sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Yaşanan bu sorunların çözümü ise televizyonu fabrika ayarlarına döndürüp sıfırlayarak düzeliyor. Peki, LG televizyonlarda fabrika ayarına dönme işlemini nasıl yapacağız? Detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle televizyonumuzu açık konuma getirelim. Anten bağlantısı olmasına gerek yok. Sadece televizyonun açık konumda olması yeterli. Ardından ise kumandadan “Settings” tuşuna basmanız gerekiyor. Kumanda üzerindeki bu tuş ile ayarla menüsünü açıyoruz. Şimdi karşımıza televizyonun ayar paneli gelecek. LG Smart televizyonlarda bu ayar menüsünün “Opsiyon” kısmı bulunuyor.
LG Marka Smart TV

LG Marka Smart TV Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

  • Bizim “opsiyon” kısmına kumanda da yer alan ok tuşlarıyla inmemiz gerekiyor. Ardından bu sekmeye giriş yapıyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekrandan ise en alt seçeneğe kadar inmemiz gerekli. En altta bulunan “Fabrika ayarları” kısmına tıklıyoruz. Şimdi kurulum başlatılacağı konusunda size bilgi veriliyor. İşlemi onayladıktan sonra sırasıyla önce dil seçimi, ardından internet seçimi, ardından uydu seçimi yapıp kurulumu tamamlayabiliyorsunuz. Fabrika ayarlarına döndürülen LG televizyon yükleme işlemini tamamladıktan sonra sizin belirttiğiniz anten ayarlarını da otomatik arama ile düzenleyecektir. Eğer dijital yayın kullanıyorsanız bu işleme gerek kalmıyor. Diğer türlü de mutlaka uydu ismini televizyona belirtmeniz gerekiyor ki ayarlamalar ve kanal arama yapılsın.