LG G5 İncelemesi

tarafından
274
LG G5 İncelemesi

Lg yeni amiral gemisi olan G5 modelini 21 Şubat 2016 tarihi itibariyle tanıttı. Lg, özellikle de tasarım konusunda neredeyse her amiral gemisi modelinde farklı bir tasarıma imza atıyor. Karşımıza çıkan cihaz da o farklı tasarımlardan birine sahip. İşlemci bakımından da 2016 da yeni yeni kullanılmaya başlanan Qualcomm Snapdragon 820 yonga setini tercih ediliyor.

Farklı bir tasarım farklı bir işlemciye sahip olan Lg G5 modeline gelin hep birlikte göz atalım.

Tasarım

ic2

Tasarım konusunda plastik ve polikarbon kasa yapısını nihayet geride bırakan LG G5 modeli metal gövdesi ve farklı bir teknoloji olan Magic Slot ile karşımıza çıkıyor.

Cihaz tasarımsal olarak ön yüzden bakıldığında G4 e nazaran , daha inceltilmiş bir çerçeveyle geliyor. Cihaz kamera bakımından çift kamera kullanıyor. Kameranın hemen altında bulunan güç butonu ise parmak izi okuma sensörüne sahip. Alt kısmında tak-sök mantığıyla çalışan teknolojilere bir göz atalım.

Magic Slot teknolojisini (Sihirli Yuva) kısmına batarya, LG Cam Plus ve LG Hi-Fi Plus takılabiliyor.

LG Cam Plus; Cihaz bu aparatla birlikte bir zamanlar Nokia Lumia 1020 modelinde kullanılan kamera grip tarzında bir tutuş kolaylığı sağlıyor. Yani fotoğraf çekeceğiniz zaman LG Cam Plus donanımı sayesinde LG G5 daha da ergonomik bir hale geliyor. Cam Plus aparatının üzerinde yakınlaştırma-uzaklaştırma, video kayıt gibi tuşlar bulunmakta.

Hi-Fi Plus

LG, donanımlarıyla birlikte aksesuar sektöründe bir adım daha atmak istiyor. Hi-Fi Plus donanımıyla birlikte cihaz sizlere 32 bit ses kalitesi sunuyor. Bu küçük hoparlör diğer cihazlara da uyumluluk sağlamakta.

360 CAM

Bu yeni cihaz 13 Megapiksel çözünürlüğünde , 4 GB dahili hafızaya sahip bir ürün. Bu ürün sayesinde çekilen videoları kolaylıkla Youtube kanalınız üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Ekran

Alice_Silver_15_on-shot

5.3 inç lik ekran boyutuyla gelen cihazda IPS LCD ekran kullanılıyor ve bu ekran Quad HD (1440×2560) çözünürlüğüne sahip. 5.3 inç ifadesini ilk defa bu cihazda görebileceğimizi de belirtelim.

İşlemci

Gücünü Snapdragon 820 yonga setinden alan işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Cihazın arayüz geçişleri, kapalı halden açık hale gelmesi gibi durumlarda RAM’in üstünlüğünü görüyoruz. Cihazda 2560×1440 piksel çözünürlüğüne sahip 5.3 inç ekran yer alıyor.

Always on Screen özelliğiyle gelen bu ekran ek güç moduyla birlikte bu ekranı sürekli açık tutarak kullanıcının anlık olarak ihtiyaç duyduğu(tarih-saat vb.) içerikleri görüntülüyor.

32 GB dahili hafızaya sahip gelen cihaz ek olarak SD kart ile arttırılabilir hafızaya sahip. Lg, G5 modelinde henüz yaygınlaşmayan bir teknoloji olan USB-C teknolojisine de yer vermiş. Bu teknoloji sayesinde cihaz daha hızlı şarj olur ve cihazın kablolu aktarım hızı daha yüksek olur.

Kamera

Arka tarafta 2 adet kamera yer alıyor. Bunlardan biri 16 megapiksel diğeri 8 megapiksel çözünürlüğünde. Cihazın ön selfie kamerası ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde.

Alice_Silver_11_on-shot-1000x562

Çift kamera mantığı düşük ışıkta daha net görüntüler aktarmayı sağlarken çekim sonrası da daha profesyonel, daha detaylı ayarlar yapmamıza olanak sağlıyor. Kameranın 135 derece fotoğraf çektiğini belirtelim ayrıca iki kat zoom yapma özelliğine sahip olan kamera çift led flaş ile geliyor ve kamerada otofokus bulunuyor.

Batarya

ic1

2800 mAh batarya ile gelen cihazı ortalama değerlerde kullandığınızda şarj süresi olarak sizlere 1 gün gidecektir diyebiliriz.