LG G5 Akıllı Batarya İle Akıllı Telefon Pazarında Çığır Açacak!

tarafından
240
LG G5 Akıllı Batarya İle Akıllı Telefon Pazarında Çığır Açacak!

Yekpare metal bir gövdeye sahip olması beklenen LG G5 , bunun dışında daha önceden hiç görmediğimiz bir özelliği getirecek.

Şubat ayında düzenlenmesi beklenen MWC 2016 yılının ortaların da ya da daha evvel tanıtılması beklenen LG G5 ile ilgili görülmemiş iddialar ortaya atıldı.Merakla beklenen yeni amiral gemisi , metal yek pare bir gövde ve ayarlanabilir bir batarya ya sahip olacak.

LG G5 yek pare metal gövde ve ayarlanabilir bataryayla gelmekte!

Cnet Korea ’nın ortaya atmış olduğu iddialara göre LG ’nin 2016 senesi amiral gemisi modeli LG G5 , metal yek pare gövdesine karşın ayarlanabilir bir bataryaya sahip olacak. Görüntülerle de desteklenen Cnet Korea ’nın iddiası , olağanüstü görünüyor.

lg-g5

Kullanıcı tarafından her model de istenilen bir özellik olan ayarlanabilir pil için görünen o ki LG , özel mesai harcayarak eşsiz bir dizayna imza atmış oldu.

İddia edilene göre şuana kadar gördüklerimizin tersine , metal yekpare gövdeye sahip olan LG G5 , çıkarılabilir bir alt parça sayesinde pile ulaşabilmek mümkün olabilecek.

Ortaya çıkan raporlara göre birkaç değişik sistem denemiş olan LG , yeni amiral gemisi modeli LG G5 ’te nihayet ise herhangi bir çekmece vb. olmadan tamamiyle ayrılabilen , modüler bir dizayn kullanmayı tercih etti.

Cnet Korea şirketi tarafından iddia edilmiş olan, daha önce benzer , hiç rastlamadığımız bir biçimde yekpare metal gövdeye ve pilin değiştirilmesine imkân tanıyan bir sistem , yeni amiral gemisinde kullanılır ise hiç şüphesiz akıllı telefon sektöründe büyük bir yankı uyandıracak.

3 boyutlu olarak paylaşılmış olan render görüntülerine bakınca ise yeni amiral gemisi ile görmeye başlamış olduğumuz arka bölüme yerleştirilen ses açma , kısma ve güç düğmesini LG G5 modelinde görememekteyiz.

Arka bölümde çift LED flaş ile desteklenen kamera , laser oto fokus ve parmakizi okuyucu bulunurken modelin sol kısmında ise ses açma kısma düğmesi yer almakta. Güç düğmesinin ise parmakizi okuyucu ile tümleşik olduğu ifade edilmekte.

Şuan ki durum da eğer iddialar doğru ise LG müstakbel amiral gemisi akıllı telefon dünyasında yeni bir akım ile çığır açacağa benziyor. Kullanıcıların dört gözle yolunu beklediğini söylemek abartı olmaz.