LG G4C (LG G4 Mini) Özellikleri ve Yorumlar

tarafından
774
LG G4C (LG G4 Mini) Özellikleri ve Yorumlar

 

LG, G4’den sonra daha küçük ve orta özellikli telefon isteyenler için geleneği bozmayarak mini cihazını yayınlandı. 

LG G3’ten sonra da LG G3 Beat’i piyasaya sürerek, daha küçük ekranlı ve daha az performanslı cihaz üretmeye devam eden LG, amiral gemisi G4’ten sonra G4cyi piyasaya sürerek beklentileri değiştirmedi. LG G4 ile piyasadaki seyrini yükselten Güney Koreli firma, tasarımını koruyarak daha ucuza performanslı cihaz isteyenlerin önünü açtı.

Gelelim G4c’nin özelliklerine…

1.2 GHz dört çekirdek işlemci ve 1 GB RAM’e sahip olan G4c, 8 MP kamera ile ekranına oranla iyi bir fotoğraf kalitesi yakalıyor.  Ekran çözünürlüğü 720 x 1280 olarak karşımıza çıkıyor.

Android 5.0 ile açılan cihaz, 10.2 mm kalınlığında. Arttırılabilir hafızası ise 128 GB olarak öne çıkıyor.

Aslında akıllı cihaz alanların birçoğu pil durumunu merak ediyor. 2450 mAh pil kapasitesi olan cihazın, ortalama 1 gün şarjının gidebileceğini söyleyebiliriz. Elbette bu süre sizin kullanacağınız sıklığa, çalıştıracağınız uygulamalara, ekran temanıza, arka plan resminize ve internet kullanımınıza göre değişecektir.

Telefondan çok fazla yan özellik beklentisi olmayacaklar için LG G4c ideal bir akıllı telefon olarak duruyuor. 849-900 TL aralığında satın alınabilen telefon, ilk izlenimlerden tam not aldı.

Siz de LG G4c hakkında yorumlarınızı yazarak görüşünüzü belirtebilirsiniz!