LG G4 Tüm Verileri LG Bulut Hesabına Nasıl Yedekleriz?

tarafından
469
LG G4 Tüm Verileri LG Bulut Hesabına Nasıl Yedekleriz?

Apple, Samsung, Asus, HTC, Lenovo derken şimdilerde de akıllı telefon pazarına LG hızlı bir giriş yaptı. İlk olarak G serisi telefonlarıyla piyasaya giriş yapan dev teknoloji firması şimdilerde yeni telefonu G5 ile piyasanın en dikkati çeken markalarından biri olmayı başardı. Özellikle LG G4 serisi ile beğeni toplayan LG’nin tüm bu telefon serilerinde ise kullanıcılara sunduğu birçok fırsat var. Bu fırsatlardan bir tanesi de veri yedekleme. Apple’da kullanılan iCloud bulut yedekleme sisteminde olduğu gibi LG serilerinde de bulut yedekleme sistemi bulunuyor. Bu sayede telefonda yer alan tüm verilerinizi telefonunuzda yer kaplamadan direk olarak LG bulut hesabından saklayabiliyorsunuz. Yaptığınız bu yedekleme işlemi sonrasında ise kendi bulut hesabınızdan istediğiniz an istediğiniz LG ürününde verilerini görüntüleyebiliyorsunuz. LG G4 serisinde en çok kullanılan özelliklerden biri olan bulut yedekleme sistemini nasıl kullanacağımıza ise daha detaylı bakalım. Zira yedekleme yapabilmek için birkaç küçük ayara dikkat etmemiz gerekecek.

  • LG G4 bulut yedekleme işlemini direk olarak akıllı telefonumuzdan yapabiliyoruz. Fakat öncelikle bizim LG üzerinden bir bulut hesabı almanız gerekiyor. Bu işlem için resmi LG bağlantısını “https://tr.lgecloud.com/” adresini kullanarak bulut hesabımızı açıyoruz. Bulut hesabımız için bizden bir mail adresi ve kişisel bilgiler istenecek. LG bulut hesabınız açıldıktan sonra şimdi yedekleme işlemine geçiş yapıyoruz.
LG G4 bulut yedekleme nasıl yapılır

LG G4 yedekleme işlemi

  • Bu işlem için öncelikler telefonumuzdan “ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsü üzerinden “sıfırlama ve yedekleme” sistemine giriş yapıyoruz. Sıfırla ve yedekle menüsüne girdikten sonra ise LG Backup sekmesine giriyoruz. Şimdi “yedekle geri yükle” sekmesine giriş yapmamız gerekecek. Bu sekmeye de girdikten sonra karşımıza “verilerimi yedekle” sekmesi çıkacak. Bu sekmeye de tıkladığımız zaman tüm verilerimiz karşımıza çıkıyor. Tüm verilerimiz içerisinde yedekleme yapmak istediğimiz verilerimizi seçerek yedekleme işlemini başlatıyoruz. Yedekleme işlemi dosya boyutuna göre uzun ya da daha kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. Bu işlemden sonra ekranda tamamlandı yazısını gördüğünüzde işlem birmiş olacak.
LG G4 veri yedekleme

LG G4 bulut hesabı yedek

LG G4 bulut yedekleme

LG G4 yedekleme işlemi nasıl yapılır