LG G4 Telefonlarda Aynı Ekranda Nasıl İki Uygulama Birden Açılır?

tarafından
802
LG G4 Telefonlarda Aynı Ekranda Nasıl İki Uygulama Birden Açılır?

LG markasının akıllı telefon pazarında en iyi temsilcilerinden biri LG G serisi telefonlar oldu. Tablet ve akıllı televizyon teknolojilerinden öne gelen G serisi ile büyük oranda başarı yakalayan LG, her ne kadar son dönemde LG G5 ile gündeme gelmiş olsa da aslında serinin en çok ses getiren telefonlarından biri LG G4 olmuştu. Deri arka kapak tasarımı ve yüksek donanım özellikleri ile sektörün önde gelen telefonlarından biri olan LG G4, özellikle işletim sistemleri desteğinin de kesilmemesi ile aslında hala tercih edilen telefonlardan biri olarak dikkat çekmeyi de başarıyor. Oldukça dikkat çeken tasarımıyla beraber hala tercih edilen telefonlardan biri olan LG G4 son olarak da Android 6.0 işletim sistemi güncellemesini alarak birçok yeni özelliğe kavuşmuştu. Bununla beraber LG’nin aslında G4 ile birçok özellikte sunduğunu belirtelim. Bu özelliklerden birisi de ekran bölme teknolojisi. Zira bu teknoloji sayesinde G4 ekranında aynı anda iki farklı uygulama ya da iki farklı görüntü açabiliyorsunuz. Peki, iki farklı görüntü açmamıza imkan tanıyan bu özelliği nasıl kullanacağız? Daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak LG G4 telefonlarda çift ekran için kullanılacak olan uygulamaların seçimini yapmamız gerekiyor. Tüm bu uygulama seçimlerini yapabilmek için ise öncelikle ana ekran menüsüne geliyoruz. Ana ekran üzerindeyken sağ kısımda yer alan kutu işaretine basılı tutuyoruz. Son uygulamalar ekranı geldiğinde ise buradan yine sağ alt kısımda yer alan “çift pencere” sekmesine tıklıyoruz. Çift ekran penceresine tıkladıktan sonra çift ekran içinde kullanılacak olan uygulamaları seçiyoruz.
LG G4 çift pencere  ayarı nasıl yapılır

LG G4 çift pencere ayarı

  • Ardından seçim işlemini yaptığımız uygulamaları üst kısma doğru sürüklüyoruz. Daha sonra ise alt bir diğer uygulamayı seçip her iki uygulamanın da aynı ekran üzerinden açılmasını sağlıyoruz. Bu noktada seçtiğimiz uygulamalar aynı anda ekrana yarım yarım gelmiş oluyor. Eğer uygulamaları kapatmak istersek de o zaman standart kapatma işlemini yapmamız yeterli olacaktır. LG G4 telefonda çift ekran kullanımı bu şekilde yapılmakta.