LG G4 Sistem Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

tarafından
612
LG G4 Sistem Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

Orta sınıf akıllı telefon teknolojilerine göre bir üst sınıfta yer alan akıllı telefonlar arasında yer alan LG G4, piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren gerek tasarımı gerekse de özellikleri ile büyük oranda beğeni topladı. İlk defa arka kapak tasarımında dikişli deri kullanımı yapan LG G4 akıllı telefonlar bu yönü ile aslında iyi bir aksesuar olarak da kullanıldı. Bununla beraber telefonun sistematik özelliklerine de bakacak olursak aslında LG G4’ün yeni çıkan birçok akıllı telefondan bile yüksek özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yeni serinin çıkmasına karşın LG G4 telefonun Android işletim sistem güncellemelerine de devam ediyor olması telefonun güncel kalmasındaki en büyük nedenlerden biri. Taba hemen belirtelim sistem güncellemelerinin sürekli geliyor olması ve işletim sisteminin de bir üst sürüme güncelleştirilmiş olması LG G4 üzerinde çalışan uygulamaların ve diğer sistemlerin güncellemesinin de gerekliliğini ortaya çıkarmakta. Bu bağlamda LG G4 üzerinden sistem güncellemelerini nasıl yaparız? Hangi güncelleştirmeler onay gerektiriyor? Tüm bu soruların cevaplarını daha detaylı olarak ele alalım.

  • Bu işlem için telefonun uygulama menüsüne gelmemiz gerekecek. Uygulama menüsüne geldikten sonra ise “ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Ayarlar sekmesine tıkladığımızda ise karşımıza gelen açılır ayar menüsü üzerinden “Telefon hakkında” kısmına giriş yapmamız gerekecek. Telefon hakkında kısmı aslında telefonun sürüm bilgilerinin, yazılım bilgilerinin yer aldığı bir bölüm.
LG G4 Sistem Güncellemeleri  yapma

LG G4 Sistem Güncellemeleri nasıl yapılır

  • Şimdi bu menü üzerinden ikinci sırada yer alan “güncelleme merkezi” sekmesine tıklıyoruz. Güncelleme merkezi sekmesine tıkladığımız zaman karşımıza iki farklı güncelleme alanı çıkacak. Bu güncellemelerden biri “yazılım güncelleştirmeleri” bölümü. Bu bölüm telefonda kullanılan işletim sisteminin güncellenmesine neden oluyor. Yani Android sürüm için güncelleme bölümü de diyebiliriz. Bunun dışında yer alan bir diğer bölüm ise “uygulama güncellemesi” bölümü. Bu bölümden ise telefonda yer alan uygulamaların güncellemelerini kontrol ve yükleme işlemini yapabiliyoruz. Zaten bu sekme üzerinden güncelleme varsa o zaman sekmenin yanında kaç tane güncelleme olduğu rakamla ifade edilmekte.