LG G4 Performans Sorunu ve Çözümü

tarafından
1630
LG G4 Performans Sorunu ve Çözümü

lg-g4-performans-sorunu-ve-cozumu

Hemen hemen tüm markalarda aynı şikayet konusu olan performans sorunu LG G4 serisinde de görülmektedir. Akıllı telefonların en sık sorunları arasında yer alan bu sorunu bir kaç işlem ile halledebilirsiniz. Performans sorunu genellikle fazla işlevsel özellik barındıran akıllı telefonlar da görülmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilere ait akıllı telefonun hangi marka veya yeni olup olmaması önemli değildir. Çünkü sorun, cihazın depolama alanına yüklenen boyutu yüksek yada donanımı zorlayacak seviyede çalışan uygulamalar ile ilgili olup, akıllı telefonlarınız da aşırı ısınma, kasma ve donma gibi sorunlar yaşatabileceği gibi ani olarak yaşanan performans düşüklüğüne de neden olabilmektedir. Bunların yanı sıra oluşan donma veya kasma gibi sorunlardan dolayı telefonunuzda ki uygulamaların çalışmaması da görülmektedir. LG G4 için performans sorununa sizler için özenle araştırıp hazırladığımız çözümü uygulayarak bu gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

LG G4 Performans Sorununa Çözüm

lg-g4-performans-sorunu
Geliştirici özelliğine sahip olmak için öncelikle, Ayarlar>Genel>Cihaz Hakkında>Yapım Numarası bölümüne gelerek 7-8 defa tıklayarak işlemi aktif edin. Karşınıza çıkan bildirimde “Artık bir geliştiricisiniz.” ibaresi gelecektir. Hemen ardından ana menüye dönün ve ekran animasyonları seçeneğine gelerek tümünü devre dışı bırakın.

– Cihazınızın depolama alanı ne kadar büyük olursa olsun, kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanız halinde cihazınızın performansına büyük katkıda bulunacaksınız. Ayda/yılda bir kullanmakta olduğunuz uygulamalar telefon kök hücresinde sürekli işlem halinde olan canlı bir bombadır. Gereksiz ve sık kullanılmayan uygulamaları cihazınızdan tüm verilerini silerek kaldırın.

– Günlük hayatımızın bir parçasına haline gelmiş olan Whatsapp, Facebook, İnternet ve benzeri uygulamalar aşırı performans düşürücü özelliğe sahiptirler. Sürekli veri alışverişi ve sistem yürüten bu uygulamalar kullandığınız dereceye göre cihazınızın depolama kısmından kısarak veri alışı yapar. Bu nedenle uygulama geçmişinizi performansın artması için düzenli olarak temizlemenizde fayda vardır. Ayarlar>Uygulamalar>Uygulama Yöneticisi>Yüklenen kısmına gelerek sürekli olarak örnek verdiğimiz uygulamaların üzerine tık yaparak veriyi sil seçeneğine tıklayın. Korkmanıza gerek yok, hesabınız veya uygulama silinmemek te olup sadece gereksiz işlemlerin kaydını temizleyerek uygulamadan çıkış yapar.