LG G4 Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Tapılır?

tarafından
3057
LG G4 Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Tapılır?

Akıllı telefonlar sayesinde artık cep telefonlarından da rahatlıkla internete giriş yapılabiliyor. Tabi bu durumda tek etken olan akıllı telefonlar değil. Akıllı telefonların yanı sıra GSM şirketlerinin de yaşadığı teknolojik gelişimin internet kullanımını bu kadar kolaylaştırdığını söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde 4,5 G adı verilen son internet teknolojisine geçilmiş olması artık akıllı telefonlar üzerinden girilen internetleri de fiber ortama taşıdı. Haliyle bu durumda da telefonlar üzerinden girdiğimiz internetin birçok ADSL internetten daha hızlı hale geldiğini de söylemek mümkün. Sadece hız açısından düşündüğümüz zaman bile artık 4,5 G internetin standart internetlere nazaran çok daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz.  Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber akıllı telefonlar sayesinde 4,5 G teknolojisini diğer cihazlarda da kullanabiliyoruz. Bunun için öncelikle akıllı telefonumuzu modem haline getirmemiz gerekiyor. En çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olan LG’nin yeni serisi LG G4 telefonlar üzerinde telefonumuzu nasıl modem haline getirebiliriz? Tüm detaylarıyla inceleyelim.

  • Öncelikle LG G4 telefon üzerinden mobil veriyi açmamız gerekiyor. Ana ekrandan üst açılır menüyü aşağı doğru kaydırarak ya da ayarlar menüsü üzerinden mobil verimizi açabiliriz. LG G4 mobil verimizi açtıktan sonra artık mobil veri paylaşımını nasıl yapacağımıza geçebilir. Öncelikle telefonumuzdan menü penceresine giriyoruz. Menü üzerinden görüntülediğimiz uygulamalar içerisinden dişli şeklinde bir logosu olan “ayarlar” menüsüne giriyoruz.
LG G4 Mobil İnternet Paylaşımı nasıl yapılır

LG G4 Mobil İnternet Paylaşımı

  • Ayarlar menüsüne girdikten sonra ise açılır menüden ağ ayarlarına girebilmek için ise “ağlar” ayar menüsüne gelip bu sekmeye giriyoruz. Ağlar sekmesine girdiğimizde alt kısımlarda yer alan “İnternet paylaşımı oluşturma” sekmesine giriş yapıyoruz. Şimdi mobil ağ paylaşım ayarlarını düzenlememiz gerekiyor. Buradan “Wİ-Fİ Hotspot” özelliğini de aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bağlantıyı aktif etmemiz durumunda artık cihazımız diğer cihazlar tarafından modem olarak görüntülenecektir. Bağlantı yapmak istediğimiz de yine telefonumuzun adı ile oluşan Wİ-Fİ bağlantısına tıklayarak LG G4 üzerinden mobil paylaşım şifresini alarak bağlantıyı kuruyoruz.
LG G4 Mobil İnternet

LG G4 Mobil İnternet Paylaşımı yapma