LG G4 Mobil İnternet Ayarları Otomatik Olarak Düzenleme Nasıl Yapılır?

tarafından
406
LG G4 Mobil İnternet Ayarları Otomatik Olarak Düzenleme Nasıl Yapılır?

Kıvrılabilir ekran teknolojisi ve “G” serisiyle beraber getirdikleri birçok farklı özellik sayesinde LG mobil teknolojilerde de adını sıkça duyurmaya başladı. Yavaş yavaş üst sekmen Samsung, Apple telefon gruplarının yanında da yer almaya başlayan LG G serisi özellikle G4 ile büyük bir başarı yakaladı. En çok satan telefonlar listesine girmeyi başaran LG G4’ün haliyle özellikleri ve teknolojisi de merak konusu. Bu bağlamada hemen hemen her akıllı telefonun en çok merak edilen ayarlarından biri olan mobil ağ ayarlarının LG G4 telefonda da nasıl yapılacağı konusunda biraz bilgi verelim. Zira Yeni nesil mobil internet ile beraber LG G4 mobil internet ayarlarının otomatik konuma getirilmesinin öneminin bu alanda bilgisi olmayan kullanıcılar için daha da arttığını belirtmek gerekiyor.

Mobil ağ ayarlarının nasıl otomatik konuma getirileceği konusuna gelirsek; İlk olarak telefonun menüsünden “ayarlar” sekmesine girmemiz gerekiyor. Ayarlar sekmesi altından telefonun bağlantıya yönelik tüm yapılandırma ayarları bulunuyor.

LG G4 Mobil İnternet Ayarları yapma

LG G4 Mobil İnternet Ayarları nasıl yapılır

Tüm bu ayarlar içerisinde “Ağlar” kısmına gelmeniz gerekiyor. Ağlar içerisinde ise sadece mobil veri ayarları bulunmuyor. Bunun için “Daha fazla” kısmına tıklayarak. “Mobil şebekeler” bölümüne ulaşmamız gerekiyor. LG G4 mobil şebekeler alanına ulaştıktan sonra “Erişim noktası adlarına girmeniz gerekli.” Şimdi burada yapacağımız işlemi biraz açıklayalım. Daha önce özelleştirmiş bir bağlantı kullandıysak ya da kendi yapılandırmış olduğumuz bir mobil internet ayarı varsa yine bu menü altında yeni ayarlamalar yapmamız mümkün. Fakat bu konuda bilginiz yoksa sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayıp “Varsayılana dön” ifadesini seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde operatörün resmi ayarlarını almış olacaksınız. LG G4 üzerinden otomatik olarak mobil internet ayarlarınız tanılanacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra yeni ayarların tanımlanması için telefonu bir kez de yeniden başlatmanız gerekli. Bu işlemden sonra bağlantı sorunları ya da benzeri bir hata mesajıyla karşılaşırsanız operatörünüzün mobil internet ayarlarını belirlenen mesaj numarasına istek göndererek de bir kez daha talep edebilirsiniz.