LG G4 Kurumsal Mail Tanımlaması Nasıl Yapılır?

tarafından
515
LG G4 Kurumsal Mail Tanımlaması Nasıl Yapılır?

Mail adresi internet kimlik adreslerimiz olarak adlandırılır. Kişiye özel kullanımı olan mail adresleri sayesinde tüm üyelik, kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. Bu şekilde standart mail adresi kullanımı hemen herkesin tercih edebileceği ücretsiz mail kullanımı olarak değerlendirilebilir. Fakat özellikle web site sahipleri ya da resmi yazışmalar gerçekleştirilen firma mail adresleri için farklı bir sistemin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada kurumsal adı verilen mail adresleri kullanımı yapılır ki bu mail adresleri resmi yazışmalarda da geçerli olan mail adreslerdir. Tabi ki kurumsal mail adreslerinin alımının standart mail alımlarına göre de daha farklı bir sistemle alındığını da belirtelim. Gerek Gmail gerek Yandex gerekse de Outlook hesabı olsun kurumsal hesap açarken bir kaç farklı işlem uygulanmakta. Mail adreslerinin tanımlı olduğu akıllı telefonlar içinde standart mail adresi kullanımı ile kurumsal mail adresi kullanımı tanımlamaları farklıdır.  Eğer kurumsal bir mail adresi sahipseniz o zaman akıllı telefonunuzdan da kurumsal mail tanımlaması yapmanız gerekiyor. Son dönemde en çok tercih edilen akıllı telefon serilerinden biri olan LG G4 telefonlarda bu işlemi nasıl yapıyoruz daha detaylı bilgi verelim.

  • Bu işlem için öncelikle telefon üzerinden e posta uygulamasına girmeniz gerekecek. Telefon menüsü üzerinden E-posta hesabınıza girdikten sonra ilk olarak karşımıza çıkmaktadır Edge ve diğer seçenekleri çıkacak. Biz bu menü üzerinden diğer seçeneği ile devam ediyoruz. Ardından karşımıza gelen ekrana kurumsal mail adresi bilgilerini ekliyoruz.
LG G4 Kurumsal Mail ayarları nasıl yapılır

LG G4 Kurumsal Mail ayarları yapma

  • Şimdi dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Mail adresi bilgilerini girdikten sonra ileri butonunu kullanmayacağız. Bu noktada kurumsal hesap tanımlaması yapmanız için “Manuel kurulum” menüsüne girmeniz gerekecek. Manuel kurulum menüsüne girdikten sonra mail bilgilerimizi bir kez daha yazıyoruz. Öncelikle seçim menüsünden mail alt yapı kısmını “POP3” olarak belirliyoruz.  Ardından mail geliş portunu 110 gönderim portunu da 570 olarak belirleyip ileri dememiz yeterli. LG G4 telefonlarda kurumsal mail adresi tanımlaması bu işlemlerden sonra son buluyor.