LG G4 Fotoğraflara Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

tarafından
300
LG G4 Fotoğraflara Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon markaları arasında en popüler olanlarından biri olarak gösterilen LG G serisi akıllı telefon serisi, gördüğü ilgi ile beraber sürekli yeni sürümleriyle piyasaya çıkmaya başladı. Şimdilerde yeni seri telefonu G5 ile akıllı telefon pazarına giren LG, G5 ile nasıl bir etki yaratır bilinmez ama bir önceki seri olan G4 telefon ile beklenen satış rakamlarının çoktan geçtiği de biliniyor. Bu durumda özellikle G4’ün tasarımı ve diğer telefonlara göre fark yaratan özelliklerinin de etki yarattığını da söyleyebiliriz. Zira bu noktada telefonun en ilgi çeken özelliklerinden birisi de fotoğrafa konum ekleme özelliğiydi. Özellikle sosyal medya kullanımına önem veren kullanıcılar için büyük bir ayrıcalık sunan konum bildirimi sayesinde çektiğiniz fotoğrafların nerede çekildiğini fotoğrafın sol alt köşesine işleyebiliyorsunuz. Bu şekilde bir fotoğraf arşivi oluşturmak da mümkün. Tabi bu özelliğin aktif hale gelebilmesi için LG G4 akıllı telefonda belli başlı bazı ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde konum özelliğini aktif edebiliyorsunuz. LG G4 telefonlarda fotoğraf üzerine konum ekleme işlemi nasıl yapılır daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak telefonun özelliklerini değiştirmek için kullandığımız ayarlar menüsüne giriş yapmamız gerekiyor. “ayarlar” menüsüne giriş yapmak için ise telefonunun uygulama ekranında yer alan “ayarlar” adı altındaki sekmeye girmeniz gerekli. Ayarlar sekmesine girdikten sonra ise bu menü altında bulunan “genel” kısmına giriş yapıyoruz. Genel ayarlar kısmına giriş yaptığımızda karşımıza telefonun tüm genel ayarlarının yapıldığı bir menü açılacak.
LG G4

LG G4 Fotoğraflara Konum Ekleme

  • Açılan menüden ise konum ayarları kısmına girmeniz gerekiyor. Konum ayarları altında bir dizi ayarlamanın yer aldığı ayar menüsü ile karşılaşacaksınız. Bu ayar menüsü üzerinde bizim işimize yarayacak olan ise “konum hizmeti” altında yer alan kamera sekmesi. Bu seçenek altında yer alan kamera sekmesini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Seçimi aktif hale getirdiğiniz zaman artık G4 telefon ile çektiğiniz fotoğrafların sağ veya sol alt köşesinde fotoğrafın çekildiği konumunda görüntüleneceğini göreceksiniz.