LG G4 Akıllı Telefon İçin Arama Sensör Ayaları Nasıl Yapılır?

tarafından
2457
LG G4 Akıllı Telefon İçin Arama Sensör Ayaları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar telefon piyasasına giriş yaptığı andan itibaren bu sektörde köklü bir değişiklik yaşanmasına neden oldu. Zira artık eski tip cep telefonlarına göre akıllı telefonlarda bir işletim sistemi yer alıyor. Tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi uygulama çalıştırabilen ve işlem gücü olan bu işletim sistemleri sayesinde kısacası artık mini bilgisayarlar kullanabiliyoruz. Oluşturulan bu mobil işletim sistemlerinin yanı sıra akıllı telefon teknolojilerinde sensör sistemleri de bulunuyor. Telefonu sadece bir telefon olmaktan çıkaran bu sensör sistemleri sayesinde telefonu kimi zaman bir ısı ölçer kimi zaman basınç ölçer ve daha birçok şekilde kullanabiliyoruz. Bunun dışında artık arama kısmında da sensör destekleri kullanarak çok daha hızlı ve ses kalitesi açısından çok daha başarılı aramalar gerçekleştirebiliyoruz. İşte bu şekilde bir dizi sensör kullanarak arama menüsünde büyük kolaylıklar sağlayan telefonlardan birisi de LG G4. Tasarımı ve ekstra özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunulan LG G4 sensör ayrıcalıklarıyla da oldukça sevilen telefonlardan bir tanesi. Tabi genel olarak tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi LG G4’de de arama sensörlerini kullanıcılar kendilerine göre düzenleyebiliyor. LG G4 arama sensörleri nasıl ayarlanır bakalım.

  • Öncelikle “Ağlar” menüsüne giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için telefonun uygulama menüsünü görüntülüyoruz. Uygulama menüsü içerisinde “Ayarlar” butonuna basarak menüye giriş yapıyoruz. Buradan “ağlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Şimdi ise “kablosuz ağlar” bölümünde “çağrı ayarları” sekmesi yer alacak. Çağrı ayarları sekmesine de giriş yapmamız gerekiyor.
LG G4 Akıllı Telefon arama sensörleri düzenleme

LG G4 Akıllı Telefon arama sensörleri

  • Girdiğimiz “çağrı ayarları” menüsünde “hareket” sekmesini göreceksiniz. Buradan hareket kısmına girerek telefonda ki sensörleri görüntülüyorsunuz. Özellikle gelen çağrı için telefonu kulağa götürdüğünüzde arama cevaplama özelliğini aktif etmek isterseniz sadece gelen aramaya cevap verin kısmında bulunan çubuğu aktif hale getirmeniz yeterli. Kendi isteğinize göre bu menü üzerinden sensör düzenlemelerini yapabilirsiniz. Yapacağınız özelleştirmeleri bitirdikten sonra ayarlar menüsünden geri ya da çıkış butonunu kullanarak çıkış yapmanız yeterli olacaktır. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. LG G4 arama sensörlerini düzenleme işlemi bu kadar basit.