LG G3 Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

tarafından
496
LG G3 Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere LG G3 serisinde yaşanan yavaşlama sorunu hakkında çözümler sunacağız. 2015 yılında akıllı telefon piyasasına büyük bir damga vuran LG G3 şık tasarımı ve özellikleri ile teknoloji kullanıcıları tarafından çok beğenilmiş ve tavsiye edilmiştir. LG G3 serisinde ekranın büyük olması bir diğer avantajı, büyük ekran modasına fazlası ile ayak uyduran LG G3 kullanıcılarını bu konuda da oldukça memnun etmektedir. Bu özelliklere sahip LG G3’ün tabi ki sorunları da zamanla kullanımdan ötürü veya yanlış bir uygulamadan dolayı bazı sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Son zamanlar’da LG G3 serisinin en çok şikayet konusu olan yavaşlama sorunu, diğer akıllı telefonlarda da meydana gelmektedir. Şimdi sizlere bu sorun hakkında çözümler sunacağız.

lg g3 yavaşlama sorunu ve çözümü

LG G3 Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

Bu konuda kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu durumlar özellikle dokunmatik ekranın tıklamalara karşı cevap vermediği ve donarak ağır hareket ettiği söylenmiştir. Tıklamalara karşı geç cevap verme veya ağır hareket etme gibi sıkıntıların yaşandığı bu durum kullanıcıları oldukça rahatsız etmekte ve çözüme aramaya zorlamaktadır. LG G3 hızı nasıl arttırılır? sorusuna aşağıdaki işlemleri uygulayarak çözüm sağlayabilirsiniz

  • Cihaz’da bulunan animasyonlar veya diğer efektler cihazınızın performansını kötü etkilediği gibi donmalar ve performans düşüklüğünü meydana getirir. Animasyonları kapatmak için Ayarlar > Telefon Hakkında > Yapım Numarası‘na gelerek bu seçeneğe 8 defa bastıktan sonra, geliştirici olduğunuza dair bir bildirim belirecektir. Bu aşamadan hemen sonra, ana ayarlara gidin ve oradan geliştirici ayarlarına girerek geçiş animasyonu ölçeği, animatör süre ölçeği ve pencere animasyonu ayarı yazılan seçenekleri kaldırarak bu tür arka planda çalışan uygulamaların cihazınızı yormasına ve kötü performans sağlamasına engel olun.