LG G3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu ve Çözümü

tarafından
1574
LG G3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünya devi LG‘nin G3 serisinde yaşanan kendiliğinden kapanma sorunu hakkında çözümler sunacağız. Bildiğiniz üzere LG son dönemlerde akıllı telefon piyasasına sürdüğü harika cihazlar ile sürekli kendinden söz ettirdi. Çok sayıda teknoloji kullanıcısı tarafından tercih edilen LG G3 serisi hızlı işlemcisi, geniş ekranı ve harika tasarımı ile dikkat çekici bir seri olarak hayatımıza girdi. 2015 yılının en iyi 5 akıllı telefonundan biri olarak gösterilen LG G3 cihazında, diğer akıllı telefonlar’da da olduğu gibi bir kaç fiziksel sorun meydana gelebilmektedir. Bu sorunlardan biri olan kendiliğinden kapanma sorununa sizler için detaylı olarak çözümler sunduk.

Bu sorun kullanıcılar tarafından çile haline gelmiş ve bu durumu bazılarının güç düğmesine basılarak çözüldüğünü bazı kullanıcıların ise bataryayı çıkarıp takınca düzeldiği söylenmektedir. Bizde sizlere farklı yöntemler ile bu sorun hakkında çözüm arayışına geçerek sizler için hazırlamış olduğumuz bu yöntem ile cihazınızı eski haline döndürebilirsiniz.

lg g3 kendiliğinden kapanıyor

LG G3 KENDİLİĞİNDEN KAPANMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Öncelikle cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek için hazırlayın. Gerekli tüm özel dosyalarınız ve kişi listenizin yedeğini eksiksiz bir şekilde alarak bu uygulamaya başlayın aksi takdirde tüm yedekler uçacaktır. Daha sonra Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarların Sıfırla adımlarını takip ettikten sonra “Herşeyi sil” seçeneğine tıklayarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Bu işlemden sonra cihazınızın görünümü ilk aldığınız anki görünüme geçecektir. Daha sonra yedeği geri yükleyince daha önce kullandığınız uygulamaları aralıklı olarak tek tek cihazınıza indirip kurun. Bu gibi kapanma sorunlarının büyük nedenlerinden biri sorunlu ve cihaza zarar veren uygulamalardır.

Bunun daha da iyi bir alternatifi olarak, indireceğiniz uygulamanın cihazınız hakkında sorun veya başka zararlı bir sebep oluşturan etkeni daha önceden bulmak adına araştırıp yorumlara göz atmanızda fayda olacaktır. Bunun dışında cihazınız herhangi bir darbe sonucu hasar görmüş veya batarya hasarı oluşmuştur. İnceledikten sonra eğer batarya kaynaklı ise ve cihazınız hala garanti kapsamındaysa yenisini talep edin veya başka bir batarya satın alarak bu sorunu çözebilirsiniz.