LG G3 Batarya Sorunu ve Çözümü

tarafından
636
LG G3 Batarya Sorunu ve Çözümü

lg g3 batarya sorunu ve çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere akıllı telefonların arasında son zamanlarda göstermiş olduğu başarılı işlerden dolayı büyük beğeni kazanan LG G modellerinden G3 serisinde oluşan batarya sorunu ile alakalı sizlere faydalı bilgiler hazırladık. Teknik özellikler bakımından tam donanımlı olan LG G3 serisi gerek işlemcisi, geniş ekranı ve ve makul fiyatı ile geçen senenin piyasadaki en iyi 3 akıllı telefonu arasına girmeyi başarmıştı. Fakat her ne kadar bu özelliklere ve fiyata sahip olsa da ve hatta her ne kadar kullanıcılar tarafından çok beğenilse de, batarya sorunundan ötürü çoğu kullanıcının ortak şikayet konusu haline gelmiştir.

Şimdi sizlere batarya sorunu hakkında aşağıda verdiklerimizi uygulayarak çözüm üreteceğiz.

lg g3 batarya sonu nasıl giderilir

ÇÖZÜM
Cihaz kullanıcılarının en büyük hataları arasında yer alan husus cihaz şarja aletine bağlıyken bazı işlemler gerçekleştirerek(uygulama veya oyun oynamak gibi), cihaza zarar vermektedirler.Yaptığınız ve alışkanlık haline getirdiğiniz bu eylem, cihazınızın batarya ömrünü azaltmakla birlikte çok ciddi zararlar meydana getirmektedir. Çünkü cihaz batarya ile etkileşimde olup şarj dolumu işlemi gerçekleşirken, diğer yandan kullanıcı ise o şarjı boşaltmaya çalışmaktadır. Bu iki zıt eylem arasında kalan batarya ömrünün azalmasına olanak sağlar.

Bundan dolaylı olayların oluşmaması için, mecbur kalmadığınız sürece cihazınız batarya dolumu için şarj cihazına bağlıyken hiç bir şekilde oyun, video izlemek, telefonla konuşmak gibi eylemlerde bulunmamanız da fayda olacaktır.

Şarj edilme durumunda cihazınızın güç tasarrufu modunu devre dışı bırakmayın. Ekran ve diğer tüm işlemleri koruma altında tutan bu özellik cihazınızın daha fazla süre açık kalmasını sağlayarak acil işlerinizde kullanımını mümkün kılacaktır.

Bunlardan dolayı değilse sorununuz, profesyonel bir şekilde bakımını yaptırmak adına servis’e götürebilirsiniz.