LG G3 Arama Esnasında Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

tarafından
4394
LG G3 Arama Esnasında Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere LG G3 cihazında aramalarda oluşan ses sorununun nedenini ve çözümü hakkında detaylı bilgiler sunacağız. 2015 yılının en iyi akıllı telefonlarından biri olarak önümüze çıkan LG G3 serisi şık tasarımı ve geniş ekranı ile çoğu teknoloji kullanıcısı tarafından beğeni ile satın alınarak kullanılmaya başlandı. Bu özelliklere sahip bir akıllı cihaz şüphesiz çoğu akıllı telefonlarında başına gelen sorunlar ile karşılaşabilmektedir. En basit örneği olarak aramalarda ses sorunu bunların başında gelmektedir. Aynı sorun Samsung Note serisinde de görülmekte olup LG G3 cihazlarında da bu sorun ile karşılaşılmaktadır. İşte bu soruna karşı size bir nebzede yardım etmek amaçlı çözümleri aşağıda yer alan yazımızı takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

lg g3 aramada ses sorunu

LG G3 ARAMALARDA SES SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  1. Öncelikle cihazınızın Ses Geliştirme modülünü inceleyin eğer açık ise bunu kapatanız eğer kapalı ise, modülü açın. Bunun için Ayarlar > Arama > Ses Geliştirme sekmesine gelerek bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızın aramalardaki ses sorununu kontrol edin.

2. İkinci bir öneri ise cihazınızın Gizlilik ayarlarından kaynaklı sorunlar ile ilgili bu problemi verebilir, bunun için Gizlilik ayarlarından ses ile ilgili izin komutlarını düzenlemenizde fayda görülecektir.

3. Bu sorun hala devam etmekteyse cihazınızın ne zamandan beri bu durumda olduğunun kanaatini getirin. Eğer ilk aldığınız günden bu yana aynı sorunu vermekte ise, büyük bir olasılıkla cihazın ahizesinden kaynaklanan bir sorundur, ve hemen yetkili servise götürerek durumu izah etmeniz faydanıza olacaktır. Fakat sonradan oluşan bir problem dahilinde bu duruma gelmişse, cihazınıza uygulama veya çeşitli web sitesi mağazalarından indirdiğiniz uygulamalar sonucu bu duruma gelmiş olabilir. Bu yüzden tüm uygulamaları silerek cihazınızı kontrol ediniz.

Eğer hala cihazınız bu sorunu vermeye devam ediyorsa, tüm kişisel yedeklerinizi aldıktan sonra fabrika ayarlarına döndürerek cihazı tekrar kontrol etmeniz önerilmektedir.