Letgo Nedir? Nasıl Kullanır?

tarafından
654
Letgo Nedir? Nasıl Kullanır?

İnternet hemen her alan kullanılmaya başlandı. Artık internet siteleri sayesinde kolaylıkla günlük işlerini yapabildiğiniz gibi bunun dışında alışveriş siteleri üzerinden de kolaylıkla alışverişlerinizi bile yapabiliyorsunuz. Tüm bunlar sayesinde artık internet üzerinden alışverişleri kolaylıkla alışveriş yaptığını alışverişleri ise kolaylıkla evinize kadar getirebiliyorsunuz. Bununla beraber internetin artık akıllı telefonlarla beraber kullanılması da tüm bu ayrıcalıkları daha çok kullanılmasına da olanak sağlamaya başladı. Bu noktada en çok kullanılan sistemlerden biri olan mobil alışveriş sistemlerinin de her geçen gün biraz daha geliştiğini de söylemek gerekiyor. Hatta bu alanda da yeni uygulamalar ile daha önce görülmemiş fırsatlarında kullanıcılara sunulduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüm bunlarla beraber söz konusu uygulamalar arasına sürekli yenilerinin de eklendiğini de söylemek gerekiyor. İşte bu şekilde son dönemin gözde uygulamalarından biri haline gelen uygulamalardan birisi de Letgo. Kısa süre içerisinde Tüm Türkiye genelinde aktif bir şekilde kullanılan uygulama son dönemin en gözde alışveriş uygulamalarından biri. Peki, ama Letgo nedir? Ve ne işe yarar? Tüm bunları daha detaylı olarak inceleyelim.

  • Hemen belirtmek gerekiyor Letgo aslında tam olarak bir alışveriş uygulaması. Yani uygulamada asıl amaç tıpkı diğer alışveriş siteleri mobil uygulamalarında olduğu gibi alışveriş yapmak. Faka Letgo’nun bu noktada diğer uygulamalardan keskin farkları da olduğunu söylemek gerekiyor. Uygulamanın en büyük farkı ise aslında uygulama ile genelde ikinci el eşyaların satılıyor olması. Aslında uygulamanın ana amacı da bu. Peki, ama Letgo nasıl kullanılır şimdi bir de bu detaya bakalım.

Letgo

  • Letgo uygulamasını kullanmak için öncelikle kullanıcıların uygulamayı resmi uygulama mağazalarından telefonlarına indirmeleri gerekiyor. Letgo uygulamasını telefona indirdikten sonra ise öncelikle uygulamaya üye olmanız gerekli. İsterseniz bu aşamada Google hesabınızla da uygulamaya girmeniz mümkün. Şimdi ise sizin adınıza bir hesap oluşturuluyor. Bu aşamada uygulama sizden konum bilgileri de isteyecektir. Sizden istenen konum bilgileri neticesinde alışverişlerinizde de bu bilgilere göre dizilimler yapılmış olacak. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra eğer ürün satmak istiyorsanız o zaman ürün bilgilerini ve fotoğrafını çekerek oluşturduğunuz satış sayfasını paylaşmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında ürün satın almak istiyorsanız da istediğiniz ürüne göre arama yapıp daha sonra satıcı ile iletişime geçerek doğrudan ürünü satın alabiliyorsunuz. Her iki işlemde de uygulamanın kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunduğunu da belirtelim.