Lenovo Vibe P1 Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
332
Lenovo Vibe P1 Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Lenovo, son seri telefonlarında rakiplerinin epey bir üzerine çıkmayı başardı. Zira dev firma özellikle Lenovo Vibe P1 serisi ile belli standartların üzerine çıkmayı başardı. Telefonun en çok dikkat çeken özelliği ise şarj süresi oldu. Diğer birçok akıllı telefonun aksine günlerde şarj gerektirmeyen Lenovo Vibe P1 bu sayede piyasada enerjisi bitmeyen telefon olarak da adlandırılmaya başlandı. Sınıfının en yüksek pil sürelerini sunmasının dışında donanım ve ekran özellikleri oldukça iyi olan Lenovo Vibe P1 akıllı telefonda da tüm bu özelliklere rağmen sorunlar yaşanmıyor değil. Zira özellikle kullanıcı hatalarından kaynaklı olan virüs, sistem bozulması gibi sorunlar Lenovo Vibe P1 telefonda da oldukça sık ortaya çıkan sorunlar arasında. Hal böyle olunca kullanıcıların sorunları çözebilmeleri ve telefonun sistemini kurtarabilmeleri için Lenovo’nun hemen her akıllı telefonda olduğu gibi kullandığı özellik sistem sıfırlama özelliği. Bu sayede telefonun fabrika çıkışı haline gelmesini sağlayabiliyorsunuz. Haliyle virüs ve benzeri bir sorundan ortaya çıkan sistem çökmelerinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Lenovo Vibe P1 serisi akıllı telefonlarda bu sıfırlama işlemi nasıl yapılır daha detaylı bakalım.

Sıfırlama İşleminden Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Sıfırlama işleminden önce ilk olarak telefonun tüm verilerini yedeklemeniz gerekecek. Zira bu işlem telefonda yüklü olan sistemle beraber tüm dosyaları da silecektir. Bir nevi bilgisayarlarda format atma olarak düşünebilirsiniz. Verilerinizi yedekledikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer huşu şarj süresi. Her ne kadar Lenovo Vibe P1 telefonlarda şarj süresi uzun olsa da siz fabrika ayarlarına dönmeden önce mutlaka cihazda %50 şarj olduğundan emin olun.
Lenovo Vibe P1 Sıfırlama işlemi nasıl yapılır

Lenovo Vibe P1 Sıfırlama menüsü

Sıfırlama işlemi

  • Lenovo Vibe P1 serisi telefonlarda sıfırlama yapmak için telefona yüklenmiş olan uygulama yolunu kullanacağız. Öncelikle bu işlem için ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz. Daha sonra ayarlar menüsü altında yer alan “yedekle ve sıfırla” bölümüne giriş yapıyoruz. Bu bölüm İngilizce olarak “Backup & reset” şeklinde de görülebilir. Daha sonra karşımıza gelen menüden “fabrika ayarlarına sıfırla” ve ardından “telefonu sıfırla” sekmelerine tıklıyoruz. Arından ise son olarak “her şeyi sil” seçeneğine basarak işlemi başlatıyoruz. Fabrika ayarları tamamlanana kadar telefonunuzun açma kapama, ses tuşlarına temas etmeyin.