Lenovo Tab 2 A8 Tablet Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırlanır?

tarafından
983
Lenovo Tab 2 A8 Tablet Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırlanır?

Akıllı telefonların arkasından akıllı teknolojiler pazarına hemen tabletler giriş yaptı. Genel olarak akıllı telefonlardan sadece arama yapma yönünde farklılıklar barındıran tabletlerin, ekran özellikleri konusunda da akıllı telefonlardan biraz daha büyük bir ekrana sahip olduklarını söyleyebiliriz. Bu şekilde bilgisayarların yerini tabletlerin alacağı düşüncesinin yayılmasından mı yoksa akıllı telefonlara rakip oluşturmak için mi bilinmez ama birçok marka tablet alanında da ürün çıkarmaya başladı. Bu markalardan birisi de Lenovo oldu. Lenovo Tab serisiyle büyük beğeni toplayan marka, özellikle tablet alanında da pil konusunda büyük devrimler yaparak tercih unsuru halin gelen Lenovo, akıllı telefonlarında kullandığı sistemleri yavaş yavaş tabletlerine de eklemeye başladı. Tablet teknolojilerinde yaşanan bu gelişme sonrasında satış rakamlarını da yükseltmeye başlayan Lenovo Tab 2 serisiyle de büyük oranda da beğeni topladı. Fakat tüm yeniliklere rağmen Tab2 serisinin de zaman zaman sistemsel sorunlarla karşılaştığı da biliniyor. Bunun dışında tablete virüs bulaşması ve benzeri sorunlarda da kullanılan en büyük çözüm Lenovo Tab2 tabletleri fabrika ayarlarına sıfırlamak. Böylelikle tablette oluşan sorunları kesin olarak çözebiliyorsunuz. Peki, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini nasıl yaparız? Daha detaylı bakalım.

  • Şimdi ilk olarak bir ayarlama yapmamız gerekiyor. Zira eğer tablette yaşanan sorun nedeniyle tableti başlatamıyorsanız o zaman tuşlar üzerinden, eğer tableti sorunsuz başlatıyorsanız o zaman ayarlar menüsünden sıfırlama yapıyoruz. Öncelikler ayarlar menüsünden nasıl yapılacağını anlatalım.

Ayarlar Menüsü Üzerinden Sıfırlama

  • Bu işlem için öncelikle telefon uygulama menüsü üzerinden “ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz. Ardından ise açılan listeden “yedekle ve sıfırla” sekmesini buluyoruz. Bu noktadan sonra “fabrika verilerine sıfırla” sekmesine tıklayıp tableti sıfırla ve ardından da her şeyi sil sekmesine tıklayarak tableti sıfırlayabiliriz.
Lenovo Tab 2 A8 Tablet Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırlanır

Lenovo Tab 2 A8 Tablet Nasıl Fabrika Ayarları

Tuşlar Üzerinden Sıfırlama İşlemi Yapma

  • Eğer ki tabletinizi hiç açamıyorsanız bu işlemi yapmanız gerek. Öncelikle Ses açma tuşu + Power tuşuna beraber basarak sistem seçeneklerini açıyoruz. Ardından ses kısma tuşunu kullanarak “eMMc” sekmesine tıklıyoruz. Kısa süre içerisinde sıfırlama işlemi başlatılıyor. Lenovo Tab2 fabrika ayarlarına döndürme işlemi bu kadar kolay.
Lenovo Tab 2 A8 Tablet Nasıl Fabrika Ayarları

Lenovo Tab 2 A8 Tablet Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırlanır