Lenovo A5000 Fabrika Ayarlarına Dönmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

tarafından
276
Lenovo A5000 Fabrika Ayarlarına Dönmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bilgisayar teknolojilerinde özellikle ürettiği laptop ürünler sayesinde adını duyurmayı başaran Lenovo, artık bilgisayar alanında kendisini kanıtladı. Sadece bu alanda değil mobil teknolojilerinde gelişmesiyle beraber akıllı telefon alanına da giriş yapan Lenovo, özellikle telefonlarının pil ömürleriyle beğeni kazanmayı başardı. Pilinin gücü adına da yansıyan Lenovo A5000 akıllı telefonda bu telefonlardan bir tanesi. Hem uzun pil ömrü hem de ekran teknolojisiyle nedeniyle tercih unsuru haline gelen telefon satış rakamlarıyla da kendisini kanıtladı. Bununla beraber telefonda sistemsel ayarların oldukça kolaylaştırılması da telefonu tercih unsuru haline getiren en önemli etkenlerden biri. Zira alınacak hatalar ya da başka nedenlerden dolayı çok kısa bir süre içerisinde telefonu fabrika ayarlarına da rahatlıkla döndürebiliyorsunuz. Hard Reset olarak bilinen sıfırlama işlemini Lenovo A5000’de nasıl gerçekleştiriyoruz daha detaylı bakalım.

Resetleme İşleminden Önce Hazırlık

Telefonun resetlenmesini bilgisayarların format görme işlemiyle bir tutabiliriz. Yaptığınız sıfırlama işleminde tüm verilerinizin gideceğini bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle numaralarınız dahil yedekleme işlemi yapmanızda yarar var. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise telefonun şarj seviyesi. Lenovo A5000 fabrika ayarlarına dönülürken kesinlikle telefonun şarj sorunu yaşamaması gerekiyor. Zira bu işlem sırasında cihazın kapanması sistem sorunları oluşturur. Bu nedenle en az %60’lık bir şarjınız bulunsun.

Fabrika Ayarlarına Dönme Aşamaları

  • İlk olarak telefonu kapatıyoruz. Fakat tekrar açma işlemi için bu kez “Güç” düğmesine ve “ses açma” düğmesine basılı tutuyoruz. Cihazın açılış ekranı gelecek. Bu ekran geldiğinde güç tuşunu bırakıyoruz. Fakat ses açma tuşuna hala basmamız gerekiyor.
Lenovo A5000

Lenovo A5000 Fabrika Ayarlarına Dönmek nasıl yapılır

  • Reset ifadelerinin bulunduğu bir root ekranı geldiğinde ses tuşunu da bırakıyoruz. Şimdi bu ekranda ses tuşlarıyla hareket edeceğiz. “Factory Reset” seçeneğine gelip güç tuşuna basacaksınız. Ardından açılan ekranda “Yes delete all user data” seçeneğine giriyoruz. Son olarak “Reboot sytem now“ sekmesi üzerine gelip güç tuşu ile seçim yapıyoruz. Bu işlemden sonra fabrika ayarlarına geri dönem işlemi başlıyor. Fakat Lenovo A5000 cihaz bu süreç içerisinde birkaç kez yeniden başlayabilir müdahalede bulunmayın.  7
Lenovo A5000 Fabrika Ayarları

Lenovo A5000 Fabrika Ayarlarına Dönmek nasıl yapılır