Kolay Pokemon Güçlendirme Nasıl Yapılır?

tarafından
1144
Kolay Pokemon Güçlendirme Nasıl Yapılır?

PokemonGo oyununda başarılı bir eğitmen olabilmek için en güçlü pokemonlara sahip olmak gerekir. Pokemonlar ne kadar çok geliştirilmiş  olurlarsa o kadar güçlenirler ve diğer pokemonları yenme ihtimali artar. Eğitmen her dövüş kazandığında tecrübe puanı kazanır ve seviyesini yükseltmesi mümkün olur. Bu sayede daha da iyi pokemonlar yakalayabilecektir. Bir de kolay yoldan pokemon güçlendirme nasıl olur onu inceleyelim.

Pokemonlar doğrudan vahşi doğalarında yakalanabildikleri gibi, PokeStop denen sosyal alanlarda bulunan yumurtalardan da elde edilebilirler. Bir dövüş için rakip oyuncunun pokemonuna karşı etkili olabilecek bir pokemona sahip değilseniz, dövüşü kazanmanız pek muhtemel değildir. Bu nedenle aynı aileden daha güçlü yaratıklar için birden fazla olan aynı pokemonlardan birini dönüştürebilirsiniz. Örneğin çantanızda birden fazlaIvysaurvarsa bunlardan birini Venusaur’adönüştürmeniz mümkün.

Pokemonudönüştürmeden, sadece geliştirmek de mümkündür. Bu sayede saldırı sırasında vuruş gücünü belirleyen CP yani gücünü artırmış olursunuz. PokemonuGym noktalarında dost oyuncularınkiyle dövüştürerek bunu yapabileceğiniz gibi yıldız tozu (stardust) ve pokemon ailesine özel şekerlemeler ile dövüştürmeden de geliştirebilirsiniz. Stardust belirli zaman aralıklarında pokemon bıraktığınız Gym noktalarından, PokeStop ziyaretlerinden veya işinize yaramayan pokemonları profesörde değerlendirerek elde edilebilir. Şekerlemeler ise pokemon avlarından, yumurta çatlatmalarından veya dönüşüm işlemlerinden elde edilebilmektedir.

Gücü artırılmış bir pokemon, rakip oyuncunun pokemonuyla çarpışırken oyun ekranı değişir. Pokemonun üzerine dokunarak hızlı atak yapabilirsiniz. Başarılı olan hızlı ataklar, özel atak metresini doldurur ve daha güçlü olan özel atak ile saldırmak mümkün olur. İyi bir eğitmen saldırısını iyi planladığı gibi pokemonunu tutup sağa ve sola sürükleyerek düşmanın ataklarından da kaçmayı becerebilendir. Rakip pokemonun canı (HP) sıfırlandığında dövüş kazanılmış olur. Her dövüş kazanımı pokemonu geliştirdiği gibi eğitmenin de tecrübe puanını artıracaktır. Seviyesi yüksek olan bir eğitmen daha güçlüpokemonlar yakalayabilir.