Kendiliğinden Açılan Reklam Pencerelerini Önleme

tarafından
1048
Kendiliğinden Açılan Reklam Pencerelerini Önleme

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda kendiliğinden açılan reklam sayfalarını engellemek için çözümler sunacağız. Bilgisayarınızda herhangi bir tarayıcının açık olmamasına rağmen popup diye adlandırdığımız reklam sayfalarının kendi kendine bilgisayarımızda açılması çoğu bilgisayar kullanıcısını çileden çıkardığı gibi, özellikle de uygunsuz bir anda açılan cinsel içerikli siteler, bizleri ailemizin veya dostlarımızın karşısında mahçup duruma düşürmektedir.

malwarebytes

Açılan Reklam Sayfaları Bilgisayara Nasıl Bulaşır?

Bu can sıkıcı sayfalar genellikle çeşitli web sitelerinden sistem dosyalarına kayıt olan reg dosyaları ile bulaşmaktadır. Aynı zaman’da bilgisayarınıza oyun yüklerken veya herhangi bir program yüklerken farkında olmadan beraberin adware dediğimiz istenmeyen reklam bildirimlerini de yüklemektesiniz. Ve daha sonra bu reklam virüslerini sileceğini ve aynı zamanda bilgisayarınızı hızlandıracağına dair vaatlerde bulunan Pc Speed, Pc Speed Cleaner veya Pc Speed-Up adlı saçma sapan ve bu işlerle hiç bir alakası olmayan reklam içeren programları kurmanızı söylemektedirler. Bu tür ve benzeri yazılımlardan uzak durmanız faydanıza olacaktır.

 

Bilgisayarda Kendiliğinden Açılan Reklam Sayfalarını Nasıl Temizleyebiliriz?

Gerçek zamanlı ve kökünden analiz yapabilecek sağlam anti-virüs programları ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Özellikle’de size malware konusunda profesyonel ve son zamanların en çok tercih edilen programından bahsetmek istiyorum. Malwarebytes Anti-Malware Free adlı program ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Dünya üzerindeki tüm malware atıklarını bularak derinlemesini analiz sistemi sayesinde tümünü ortadan kaldırarak hem bilgisayarınızda kötü yazılımları engelle hemde bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Malwarebytes Anti-Malware Free programını kullanırken mevcut olan antivirüs programınızı bir süreliğine devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

Malwarebytes Anti-Malware Free genelde bu tür sorunların üstesinden rahatça gelmiş profesyonel bir malware yazılımıdır. Fakat bir tesir sağlamaz ise, geriye tek bir seçenek kalıyor, onunda adı malesef bilgisayarınıza format atmak.