Kablosuz Şarj Aparatları Nasıl Çalışır?

tarafından
706
Kablosuz Şarj Aparatları Nasıl Çalışır?

Günümüz teknolojisinde e-sim dönemine geçmeye yakın ortaya sunulan bir teknoloji olan Kablosuz Şarj özelliğinin nasıl çalıştığını siler için inceledik.

Kablosuz şarj denildiğinde öncelikle bir çok kullanıcı, kablosuz şarj aparatının prizden bağımsız olduğunu düşündü ancak yanıldı.

Kablosuz şarj nasıl çalışır?

galaxy-s6-hizli-sarj

İndüksiyon adı verilen manyetik bir alandan oluşan istasyondan oluşan bu teknoloji, indüksiyon bobiniyle entegre edilen bir telefon, bir kablo bağlantısına gerek duymadan çalışıyor.

Henüz tam anlamıyla gelişmeyen Kablosuz Şarj Teknolojisi nasıl kullanılır bunu açıklayalım.

Kablosuz şarj aparatına bir usb kablolu şarj cihazı takılır. Cihazımızın şebeke kısmı Kablosuz şarj pedine denk gelecek şekilde üzerine bırakılır ve şarj uyarısı gelir. Bu kadar.

Eğer her gece telefonunu şarj edenlerdenseniz, başucunuzda bir prize takıp, telefonunuzu aparatın üzerine bırakıp şarj olmasını bekleyebilirsiniz.

Kablosuz şarj aparatlarının tek dezavantajı , kablolu şarj cihazlarına göre daha geç şarj etmesi. Normal kablolu bağlantıda bir cihazı 90 dakikada şarj edebiliyorken, kablosuz şarj teknolojisinde bu süre 120-150 dk aralığına çıkabiliyor. Eğer hızlı şarj özelliğini istiyorsanız kablolu şarj cihazlarından vazgeçmemenizi öneririz.