iTools Programı Ne işe Yarar?

tarafından
2216
iTools Programı Ne işe Yarar?

Dünya üzerinde en çok kullanılan akıllı telefonlar arasında iPhone’un ilk 5 arasında ye alacağı kesin. Hatta yüksek fiyatlarına rağmen bu sayıyı ilk 3 olarak bile gösterebiliriz. Tabi iPhone cihazların bu kadar çok kullanılıyor olması da hemen her alanda iPhone uygulamalarıyla karşılaşmamıza da neden olmaya başladı. Sadece donanım değil bunun dışında yazılım konusunda da iPhone serisinin birçok özel uygulaması olduğunu biliyoruz. Üstelik sadece akıllı telefon genelinde değil bunun dışında akıllı telefonların bağlantısının da sağlandığı bilgisayarlarda da iPhone için geliştirilmiş olan birçok özel programdan bahsetmemiz mümkün oluyor. Bu alanda akla ilk gelen uygulama aslında iTunes programı. iTunes programı iPhone telefonlar ile bilgisayarlar arasında bağlantı kurmak için kullanılan program olarak bilinmekte. iTunes ile sadece bağlantı değil bunun dışında telefonu geri döndürme veya kurtarma, telefona veri yükleme ve telefona dosya yükleme gibi işlemleri de yapabiliyorsunuz. Bunun dışında son olarak telefonunuzun iTunes aracılığıyla yedeklendiğini de belirtelim. iTunes programı tüm bu özellikleriyle beraber iPhone, telefonların en çok kullanılan programlarından biri olarak biliniyor. Fakat bunun dışında da iPhone ile bilgisayarlar arasında bağlantıyı sağlarken daha birçok işlemi de yerine getirebilen birçok programda var. Bu programlardan birisi de iTools programı. iTunes programının biraz daha detaylısı olarak gösterilen söz konusu uygulama nedir? Ne işe yarar? Daha detaylı olarak ele alalım.

  • Hemen belirtelim iTools programı da yine bilgisayar üzerinden çalışma yapılabilen bir program. Bununla beraber iTunes ile iTools programlarının arasında biraz daha detaylı bir kullanım farkından başka bir fark olmadığını da belirtelim. İlk olarak iTools sayesinde iTunes’e göre çok daha kapsamlı bir kullanım yapabiliyorsunuz. Telefonunuzda yer alan fotoğrafları düzenlemeniz mümkün. Bunun dışında telefonumuzun müzik ayarlarını ve benzeri birçok multimedya ayarını da düzenlemeniz mümkün oluyor. Düzenlediğiniz resmi ve fotoğrafları ise yine program aracılığıyla iPhone telefona yükleme işlemi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

iTools Programı

  • Tüm bunların dışında iTools’un en büyük farklarından birisi de canlı ekran görüntüsü alabiliyor olması. Bu özellik sayesinde anında canlı görüntü elde edebiliyorsunuz. Ekranınızın canlı görüntüsünü elde edebileceğiniz Live Deskop uygulamasını da kullanmanız gerektiğini de belirtelim. Bunun dışında yedekleme ve benzeri kurtarma gibi birçok işlemi de iTools ile gerçekleştirebileceğinizi de belirtelim. Tüm bu yönleri sayesinde Apple’ın vazgeçilmez uygulamalarından birisinin de iTools olduğunu gönül rahatlığı ile söylemek mümkün.