İşinize Yarayacak Android Uygulamalar

tarafından
256
İşinize Yarayacak Android Uygulamalar

Gün geçmeden binlerce mobil uygulama  Google Play Store, App Store da yer almaya başlıyor. Sizler için işinize yarayabilecek, yasal işlemlerinizi takip edebileceğiniz birkaç mobil uygulamayı bir araya getirdik.

1- E-Devlet Uygulaması
e-devlet-e-devlet-tc-640x360

Bu uygulama ile bir çok yasal işlemlerinizi yapabilirsiniz.Uygulamayı kullanabilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor.

E-Devlet şifresini alabilmek için PTT ye kimliğinizle birlikte şahsen başvurmanız gerekiyor.

Başvurudan sonra alacağınız şifre ile isterseniz E-Devlet web sitesinden isterseniz E-Devlet mobil uygulamadan uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet Uygulaması ile neler yapabilirsiniz?

E-Devlet Uygulaması ile yapabileceğiniz neredeyse en önemli işlemler şu şekilde;

Adli Sicil Kaydı Sorgulayabilirsiniz

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulayabilirsiniz

Sürücü Belgesi ile ilgili Sorgulamalar yapabilirsiniz

Vergi Borcu sorgulayabilirsiniz

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili bilgilerinize ulaşabilirsiniz

Yüksek Öğrenim ile ilgili sorgulamalar yapabilirsiniz.

2-Mobil Tüketici

mobil tüketici

Tüketici haklarınıza internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz ancak başvuru yapmak, başvuru süreçlerinizi takip etmek için bağlı bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlığa uğrayıp Tüketici Hakem Heyeti ile görüşebilirsiniz. Bu süreci kolaylaştıracak bir uygulama var; Mobil Tüketici.

Bu uygulama üzerinden tüketici haklarınıza ulaşabilir, şikayetlerinizi edebilir, şikayetlerinizi takip edebilirsiniz.

Tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri

Ayıplı mal ve hizmetlerde haklar

Taksitli satıştaki haklarınız

Paket turlardaki haklarınız

Ve bir çok şey hakkında bilgi alabileceğiniz pratik ve kullanışlı bir uygulama.

3-Araç Plaka Sorgulama

araç sorg

Eğer sıklıkla araç alıp satıyorsanız bu uygulama tam size göre. Uygulama üzerinden kaza sorgulayabilir, OGS,HGS Sorgulama yapabilir, Trafik kasko sigortası sorgulayabilirsiniz. Bunların yanı sıra ehliyet ceza puanınızı da kolayca sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

 

4-Arama Kaydedici

acr

Zaman zaman yapılan konuşmaları kayıt altına alarak bir takım suçlamaları rededebilirsiniz. Arama kaydetme özelliği telefonlarımızda uzun yıllardır var olan bir şey ancak arama kayıt edilirken önceden karşı tarafa bip sesi giderdi ve bu işlem manuel yapılırdı. Artık mobil uygulamaların gelişmesiyle bu yöntem de gayet kolay ve kullanışlı hale geldi. ACR arama kaydetme uygulaması ile gelen ve giden tüm aramalarınızı otomatik olarak kayıt edebilirsiniz.

Uygulamanın özellikleri; Ses kaydını dinleyebilir, notlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca kayıtların telefonunuzda durmasını istemiyorsanız kayıt dosyalarını Google Drive ve Dropbox hesabınıza gönderebilirsiniz.

Kaydedilen aramalar klasörünü ister telefon hafızası ister hafıza kartı hafızası olarak belirleyebilirsiniz.

5-Uygulama kilitleme

1446072357_kilitapplock-1

Cep telefonları bilgisayarlarımıza göre daha özel eşyalardır. Önemli mesajlar alır yollar, fotoğraflar çekinir, önemli notlar kaydederiz. Bu bilgileri kendimiz dışında birilerinin görmesini istemeyiz bazen. Desen kilitleri, güvenlik kodları artık arkadaşlarımızın yanında cihazları açtığımız için bilinir bir hal almıştır.

Uygulamaları ayrıca kilitlemek için uygulama kilitleme uygulamaları türemiştir. Bunların en çok beğenileni “Kilit” uygulaması, saklamak istediğiniz resimleri, kimsenin erişmesini istemediğiniz uygulamalarınızı kilitlemenizi sağlar.