iPod Shuffle Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
688
iPod Shuffle Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple’ın hemen her alanda birçok ürünü bulunuyor. Apple TV, iPhone akıllı telefonlar, MacBook bilgisayarlar, iPad tabletler kısacası hemen her alan da zirveye oynayan bir Apple teknoloji cihazı ile karşılaşmamız mümkün. Dev firmanın bu şekilde dahil olduğu alanlardan birisi de müzik oynatıcı cihazlar. Her ne kadar telefonlara artık bu özellik entegre edilmiş olsa da sadece bu iş için tasarlanmış olan iPod Shuffle cihazların satışı da hiç de azımsanmayacak sayılarda. Özellikle son serilerinde dokunmatik yüzeyleri ile dikkat çeken iPod Shuffle, kullanıcılara yüksek depolama alanı sayesinde sınırsız müzik keyfi sunuyor. Genel olarak bilgisayarlar aracılığıyla müzik yükleme işlemi yaptığımız iPod Shuffle, cihazlarda zaman içerisinde ise yükleme ve bağlantıdan direk koparma (güvenli kaldırma yapmadan bilgisayardan kabloyu çekme) gibi nedenlerden dolayı sorunlar oluşabiliyor. Oluşan bu sorunlar iPod Shuffle cihazın sisteminde bozulmalara da neden olmakta. Bu gibi bir durumla karşılaşıldığında da cihazı bilgisayara bağladığımız da direk olarak karşımıza uyarı penceresi çıkarak geri yükleme işlemi yapmamız isteniyor. Peki, iPod Shuffle cihazlarda geri yükleme yaparak sorunu nasıl çözeriz daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle bilgisayarımıza iTunes indirip kuruyoruz. Bu noktadan sonra iPod Shuffle cihazımızı bilgisayarıma bağladığımızda eğer bir sorun varsa yazımızda belirttiğimiz uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız. Bu mesaja onay verip hata mesajını kapatıyoruz. Ardından uygulamanın sağ alt köşesinde geri yükle sekmesinin çıktığını göreceksiniz. Bu ifadeye tıklıyoruz.
iPod Shuffle

iPod Shuffle Geri Yükleme işlemi

  • Cihazımızın seri numarası ve markasının yer aldığı çubuk üzerinden tıkladığımız geri yükleme butonuna bastığınızda karşınıza bir onay mesajı gelecek. Karşınıza gelen onay mesajına “geri yükle” diyerek işlemi başlatıyoruz. iTunes dil ayarlarını yapmamışsanız o zaman bu seçeneği “restore” olarak görüntüleyebilirsiniz. Biz onay verdikten sonra iPod Shuffle geri yükleme işlemi başlatılmış oluyor. İşlem başlatıldığında kısa bir yazılım indiriliyor. İndirilen bu yazılımla beraber kısa süre içerisinde geri yükleme işlemi tamamlanıyor. Geri yükleme işlemi tamamlandığında yine ekrana gelen bir mesajla işlemin tamamlandığı bilgisi verilecek. Bu noktada tıpkı disk biçimlendirme gibi bir işlem yaptığımızı da belirtelim. Yani daha önce iPod Shuffle içinde ne kadar veri varsa silinecek. Bunun bilincinde olmanızda yarar var.