iPhone’da Gelen Aramaları İstediğimiz Mesaj İle Nasıl Cevaplarız?

tarafından
720
iPhone’da Gelen Aramaları İstediğimiz Mesaj İle Nasıl Cevaplarız?

Akıllı telefonlarda eski telefonlara göre birçok konuda değişiklik olduğunu söylemek mümkün. Sadece telefon özellikleri, donanımları, bilgisayar sistemleri tarzı kullanım değil bunun dışında akıllı telefonlarla beraber arama işlemleri de köklü bir değişim içerisine girdi. Sadece sesli komut ile arama, doğrudan arama menüsüne ulaşma, gelen çağrıları hızlı cevaplama gibi birçok ayrıcalıkla akıllı telefonlar sayesinde buluşmaya başladık. Bununla beraber iPhone gibi üst seri telefonlarla da çok daha fazla özelliğin kullanıcıların da beğenisine sunulduğunu söylemek gerekiyor. Siri ile arama, sesli arama gibi üst düzey özelliklerin yanı sıra iPhone telefonlarda diğer telefonlarda olduğu gibi aramayı mesajla cevaplama özelliği de yer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar gelen aramaları istedikleri her hangi bir mesaj ile cevaplayabiliyor. Sadece yapmanız gerekenin telefon menüsü üzerinden bu konuda gerekli ayarları yapmak olacaktır. İstediğimiz mesajlarla aramalara mesajlı cevap verme işlemi için yapılacak olan bu ayarlar neler? İstediğimiz her hangi bir mesajı bu şekilde oluşturmamız mümkün mü? Tüm bu soruların cevaplarına daha detaylı bakalım.

  • Hemen her ayarda olduğu gibi aramaları mesajla cevaplama ayarlarının da düzenlenmesinde ilk olarak telefonumuzun “ayarlar” sekmesine giriş yapmamız gerekecek. Bu işlem için uygulama menüsüne gelerek “ayarlar” adı verilen uygulamaya tıklıyoruz. Ayarlar menüsüne tıkladığımız zaman ise karşımıza tüm ayarların bulunduğu bir seçilir menü gelecek. Bu açılır menüden ise biz “telefon” ayarları menüsüne giriyoruz.
iPhone gelen aramalar

iPhone’da Gelen Aramaları mesajla cevaplama

  • Telefon ayarları sekmesine tıkladığımız zaman da yine açılır menüden “mesajla yanıtla” seçeneğine tıklıyoruz. Mesajla yanıtla seçeneğine tıkladığımız zaman otomasyon mesajları karşımıza gelecek. Karşımıza gelen tüm bu otomasyon mesajları üzerinden kendi mesajımızı oluşturmamız için ise her hangi bir mesaja tıklayarak kendi mesajımızı yazabiliyoruz. Kendi mesajımızı yazdıktan sonra menüden çıkış yapıyoruz. Ardından iPhone telefona arama geldiğinde istediğiniz zaman mesajla yanıtla seçeneğini kullanarak oluşturduğunuz mesajınızı karşı tarafa gönderebiliyorsunuz.