iPhone’da Bulunan Game Center’i Devre Dışı Bırakmak

tarafından
1783
iPhone’da Bulunan Game Center’i Devre Dışı Bırakmak

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere iPhone kullanıcılarının sıkça rastladığı Game Center’dan nasıl kurtuluruz? Bundan bahsedeceğiz. Game Center iOs işletim sistemine sahip Apple markasının mobil cihazlarında bulunan bir uygulamasıdır. Bu oyun merkezi sosyal bir ağ yolu ile Apple kullanıcılarını bir arada tutarak online olarak anlık oyun oynama fırsatı sunmaktadır. Kişi listenizde bulunan ve herhangi bir Apple kullanıcısına davet gönderebilir ve aynı zamanda onlardan da davet alabilirsiniz. Bunların yanı sıra diğer tanımadığınız iOs işletim sistemine sahip cihazların sahipleri de size anlık olarak oyun daveti gönderebilmektedirler. Eğer cihazınız ile bu tür oyunlar oynamıyorsanız, Game Center’ı devre dışı bırakarak bu tür davetiye sorunlarından da kurtulabilirsiniz.

Game Center Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

game centeri kaldırmak

Başa dert olan bu sosyal oyun uygulaması, tüm iOs işletim sistemine sahip cihazlarda zorunlu olarak yüklenmekte olup, isteseniz dahi silemeyeceğiniz bir uygulamadır. Bu yüzden sadece ayarlara girerek bu uygulamayı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Şimdi sizlere anlatacağımız basit bir yöntem ile bu beladan kolaylıkça kurtulabileceksiniz. Sırası ile uygulamanın modifiye kısmına girerek sırası ile Settings (Ayarlar) > iTunes U > Game Center bölümüne bir defa tıklayın ve daha sonra Game Center dan tamamen kurtulmak için açılan menüden Apple ID’ye bir defa dokunarak Sign Out butonuna tıklayıp sistemden tamamen çıkın.

Gamer Center’dan Hala Bildirim mi Alıyorsunuz?

Her ne kadar uygulamadan çıkış yapsak ta davetler bazen gelebilmektedir. Bu davetleri kökünden iptal etmek için, Gamer Center’ın ayarlar menüsüne girerek Nearby Players ve Allow Invites seçeneklerinde bulunan tıkları kaldırın. Hemen altta bulunan Facebook & Contact sekmesinide devre dışı bırakmanız yararınıza olacaktır.

Game Center Apple cihazlarında otomatik olarak gelmekte olan bir uygulamadır. Silmeye kalkışmanız bir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden bazı birkaç ayar ile devre dışı bırakmanız daha sağlıklı olacaktır.