iPhone Verileri Uzaktan Erişimle Nasıl Silinir?

tarafından
515
iPhone Verileri Uzaktan Erişimle Nasıl Silinir?

Son olarak iPhone 6 serisiyle akıllı telefon pazarında yer alan dev teknoloji firması Apple, yaklaşık 4 ay sonra yeni iPhone telefonları da tanıtmaya başlayacak. Akıllı telefon teknolojisinin dünyaya tanıtılmasından bu yana sürekli devam eden iPhone serisi hemen her sene yeni özelliklerle de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Telefonda yer alan kamera özellikleri, ekran çözünürlüğü, boyu gibi birçok tasarım ve işlev özellikleri hemen her sene de değişiyor. Zaten Apple cihazların çok tercih edilmesinin nedeni de sürekli özellik arttırılması. Tüm bu tasarım donanım ve benzeri özelliklerin yanı sıra Apple, iPhone serilerinde işlevsellik ve uygulama bazında birçok yenilik sunuyor. Bu yeniliklerle beraber hem akıllı telefonun güvenliği üst düzeye çıkarılıyor hem de sadece akıllı telefonunuzu kullanarak birçok işlemi yerine getirebiliyorsunuz. İşte bu özelliklerde birisi de iPhone bul özelliği. Telefonunuza uzaktan erişim yapmanızı sağlayan iPhone bul özelliği sayesinde telefonunuzun yerini anında tespit edebileceğiniz gibi telefonunuzun içerisinde yer alan verileri de silebiliyorsunuz. Sadece uzaktan erişim ile nasıl verilerimizi sileceğimize daha detaylı bakalım.

  • Uzaktan erişim ile dosyalarınıza ulaşmak ve dosyalarını, ayrıca verilerinizi silmek için öncelikle telefon elinizde olduğu bir anda mutlaka “iPhone bul” özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. iPhone bul özelliğini aktif etmediğiniz sürece ne yazık ki telefonunuza uzaktan erişim sağlamanız mümkün değil. Özelliği açtıktan sonra telefonunuz kaybolursa ya da telefonunuz çalınırsa hemen bulma ve veri silme işlemine başlayabiliyorsunuz.
iPhone Verilerine uzaktan erişim

iPhone Verileri Uzaktan Erişimle Nasıl Silinir

  • Bunun için öncelikle iCloud resmi sitesine giriş yapıyoruz. Hesaba giriş yapmak için ise akıllı telefonumuzda kayıtlı olan Apple ID numaramızı kullanacağız. Apple ID ile giriş yaptığımızda tıpkı telefonumuzda karşımıza gelen uygulama ekranı gibi bir ekran karşımıza gelecek. Karşımıza gelen bu ekran üzerinden yine iPhone bul uygulamasına giriş yapıyoruz. Şimdi uygulama girdiğimizde karşımıza “ses çal, kayıp modu, verileri sil” gibi üç seçenek bulunuyor. Biz buradan verileri sil sekmesine tıklıyoruz. Verileri sil onayı verdikten sonra Apple şifremizi girerek telefondaki verileri siliyoruz. Bu işlem sonrasında telefon ekranında bir mesaj görüntülemesi de yapabiliyorsunuz.
iCloud erişim

iPhone Verileri Uzaktan erişim

ÖNEMLİ NOT: Telefonun verilerinin silinmesi içim internet bağlantısı şartı. Eğer telefonunuz ilk anda internete bağlı değilse sizin silme işleminiz için telefonun internete bağlandığı ilk an beklenir.