iPhone ve Samsung Telefonlarında Şarj Sorunu Çözüldü

tarafından
537
iPhone ve Samsung Telefonlarında Şarj Sorunu Çözüldü

Ülkemizde en çok talep gören telefonların başında gelen Apple markasının iPhone ve Samsung markasının Galaxy serileridir. Bu iki telefon markasının en büyük sorunu ise şarjlarının bataryalarının kısa sürede bitmesidir. Şarj sürelerinin daha uzun gitmesi için Apple ve Samsung markaları hem yazılım ve donanım olarak çözüm üretmeye başladılar. İşte bu markaların çözüm önerilerini bu makalemizde paylaşacağız. Bu özelliklerde ve güncel yazılıma sahip olduğunuzda pil ömrünüz sizi tatmin edecek düzeyde olacaktır.

  1. Mümkün olduğu müddetçe en son modellerini almamız bu sorunumuzun çözümünde sizlere yardımcı olacaktır.
  2. iPhone için 1810 mAh Batarya Samsung için ise 2550 mAh Batarya kullanılmalıdır.
  3. iPhone telefonları için iOS 9 işletim sistemini yüklemeniz gerekmektedir. iOS 9 yazılımında Ayarlar – Pil – Düşük Güç Modu’nu aktif etmeniz gerekmektedir. Bu seçeneği aktif ettiğinizde telefonunuzun şarj süresi en az 3 saat artmaktadır.
  4. Samsung telefonlarda ise en son android işletim sistemini yükleyerek, Sadece Samsung Galaxy  S5 ve S5 modellerinde olan Ultra Hızlı Şarj özelliği ile telefon normal şarj olma süresinden 1.5 kat daha hızlı şarj olmaktadır ve yine S5 ve S6 da var olan şarj süresini uzatma özelliği ile telefonunuzu çok uzun süre kullanabilirsiniz. Yalnız bu özelliği aktif ettiğinizde ekranınız siyah beyaz olmaktadır ve birkaç özelliği kullanmaktasınız.