iPhone Telefonlarda Limiti Dolan iCloud Alanı Nasıl Arttırılır?

tarafından
376
iPhone Telefonlarda Limiti Dolan iCloud Alanı Nasıl Arttırılır?

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone kullanıcılarının telefon hafızası konusunda en şanslı kullanıcılardan olduklarını söylemek gerekiyor. Zira zaten telefon hafızasının oldukça yüksek tutulması verilerin depolanması için oldukça önemli bir etken olurken bunun yanında hafıza kartı desteğinin de yüksek olması iPhone telefonlarda veri saklama konusunda çok da sıkıntı yaşanmamasını sağlıyor. Tabi tüm bu hizmetlerin yanında Apple’ın kullanıcılara sunduğu bir diğer ayrıcalık ise ekstra çevrim içi depolama alanları. iCloud adı verilen sanal depolama alanı sayesinde telefonda silme, sıfırlama işlemi yapsanız dahi çevrim içi yedekleme imkanı sayesinde depolama yaptığınız verilerinizi tekrar telefonunuza geri döndürebiliyorsunuz. Hatta bu sayede hiç telefon belleğini kullanmadan doğrudan iCloud sistemlerini de tercih edebilirsiniz. Apple tarafından kullanıcılara sunulan bu bulut depolama ayrıcalığının elbette ki bir sınırı olduğunu da söylemek gerekiyor. Sınır konusunda ilk 5 GB için hemen her kullanıcıya ücretsiz destek veriliyor. Yani 5 GB için ücretsiz olarak iCloud bulut yedekleme işlemi yapabiliyorsunuz. Peki, bu alan biterse ya da bu alanı yükseltmek istersek ne yapacağız? Tüm bu işlemlere daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtelim ki iCloud bulut yedekleme sisteminde 5 GB sonrasında kullanılacak alanlar için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde ek depolama alanına ulaşabiliyorsunuz. Depolama alanınızı arttırmak için ise öncelikler ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra ise açılan listeden de iCloud sekmesine giriş yapmamız gerekecek.
iCloud alan arttırma  işlemi

iCloud alan arttırma

  • Bu meniye girdiğimiz zaman saklama alanı konusunda bize bilgi veren bir sekme ile karşılaşıyoruz. Bu sekme üzerine tıklayarak saklama alanımızı görüntüleyeceğiz. Şimdi ise karşımıza gelen ekrandan “daha fazla saklama alanı al” sekmesine tıklıyoruz. Bu sekmeye de tıkladığımız zaman karşımıza yükseltebileceğimiz alan boyutları gelecek. İstediğiniz her hangi bir boyutu seçerek işlemi başlatıyorsunuz. Bu noktada sizden iTunes hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra şifrenizi ve ödeme bilgilerinizi girerek işlemi tamamlıyorsunuz. Böylece iCloud depolama alanınız arttırılıyor.