iPhone Telefonlarda Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

tarafından
1101
iPhone Telefonlarda Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

Apple tarafından üretilen akıllı telefon serisi iPhone akıllı telefonların sürekli olarak yenilenmesi ve son dönemde yeni özellikler sunması iPhone serisinin artık en çok aranan serilerinden biri olmasını sağladı. Samsung akıllı telefonlarla beraber sektörde liderliği de elinde bulunduran Apple son olarak iPhone 7 serisiyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son seride ise akıllı telefon devinin bazı değişikliklerde yapmaya başladığını da biliyoruz. Henüz iPhone 7 resmi olarak da tanıtılmasa da belli olan bazı detaylarla beraber telefonun birçok özelliğinin de ortaya çıktığını da belirtelim. Bu noktada ortaya çıkan ilk detaylarla beraber Apple’ın yeni seride bazı özellikleri değiştireceğinin de haberi verilmeye başlandı. İlk olarak Apple’ın iPhone 7 serisinde kulaklıkları değiştireceği iddia ediliyor. Apple’a oldukça yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilerle beraber neredeyse kesinleşen kulaklık değişimiyle beraber iPhone 7 serisinde artık kullanıcıların standart kulaklık girişleri değil bunun yerine yeni bir jak kullanacakları da ortaya çıktı. Apple tarafından resmi olarak tanıtılmasa da büyük ölçüde kesinleşen yeni kulaklıklarla beraber Apple’ın artık kullanıcılara çok daha yüksek ses deneyimi sunacağı da belirtiliyor. Ses kalitesi ve ses yoğunluğu konusunda yeni bağlantı ile beraber resmi kulaklıklarını da epey üst bir seviyeye taşıyacak olan Apple’ın bunun la beraber kulaklık ayarlarını da değiştireceği düşünülüyor. Zira artık yeni seride sadece kulaklık ayarlamalarının yapıldığı bir bölüm görmekte mümkün olacak gibi. Fakat şuan için piyasadaki en güncel versiyon olan iPhone 6 serisinde ve daha önceki serilerde de standartlaşmış olan kulaklık ayarları olduğunu da belirtelim. Bunlardan birisi de bas ayarı. Peki, eski iPhone serilerinde iPhone bas ayarı nasıl yapılır? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şuan için piyasada olan iPhone serilerinde kulaklık bas ayarını yapmak için öncelikle “ayarlar” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise şimdi buradan ise müzik bölümüne giriş yapmanız gerekecek. Ayarlar bölümünün içerisinden müzik bölümüne giriş yapıp ardından ise karşınıza gelen açılır menüden “EQ” sekmesine girmeniz gerekiyor.

iphone-ipad-kulaklik-bas-ayarı

  • Bu bölüm aslında Ekolayzır bölümü olarak biliniyor. Şimdi ise buradan hangi ayarı yapmak istiyorsanız o ayarı düzenlemeniz gerekiyor. Buradan yeni ses modları üzerinde ayarlar yapabileceğiniz gibi bunun dışında bas yükseltme sekmesine ya da bas azaltma sekmesine de girerek kulaklık bas ayarlarını da değiştirmeniz de mümkün. Tüm bu ayarları da kayıt edip çıkmanız yeterli olacaktır.