iPhone Telefonlarda Ipin Nedir? Nasıl Kullanılır?

tarafından
519
iPhone Telefonlarda Ipin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefon satın alırken kullanıcıların ilk baktıkları özellik telefonun donanımsal özellikleri oluyor.  En yüksek Ram miktarı en yüksek kamera lens değeri, en fazla hafıza, en güçlü işlemciye sahip olan akıllı telefon gibi birçok kritere dikkat ediliyor. Fakat tüm bu donanımsal özellikler yönünden eksik kalsa da, daha doğrusu donanımsal özellikleri rakipleri kadar yüksek olmasa da tercih edilen akıllı telefonlar mevcut. Bu telefonlar arasında en çok tercih edileni ise iPhone serisi telefonlar. Her ne kadar son dönemde donanım konusunda da epey bir atılım yapmış olsa da iPhone telefon serisinin en yakın rakibi Samsung serisine göre donanım konusunda bir nebze daha eksik kaldığını söyleyebiliriz. Buna rağmen birçok kullanıcısı hatta hayran kitleri olan iPhone’nun tercih edilmesinin nedeni ise kullanıcılara yazılımsal ve uygulama desteği olarak birçok ayrıcalık sunması. Üstelik iPhone cihazlara bazı dış donanım eklentileri de yapabiliyorsunuz. Bu dış donanım eklentileri sayesinde iPhone cihazların sadece bir telefon olmaktan çıktığını da söyleyebiliriz. Söz konusu eklentiler arasında en çok tercih edileni ise Ipin cihazları. Telefonun kulaklık girişine takılan bu cihazla hemen her objenin boyut ölçümünü yapabiliyoruz. Peki, bakalım Ipin nasıl kullanılır?

  • Cihazın boyutu oldukça küçük. Bu sayede cihaz telefona takıldığı zaman lazer okuyucu dışında görüntüde bir değişim olmuyor. Bu noktada Ipin kullanımı yapmak için ise öncelikle telefon açık konumdayken Ipin cihazı telefonumuzun kulaklık girişine takıyoruz. Cihazı kulaklık girişine takar takmaz ise lazer ekranını dik bir konuma getiriyoruz.
iPhone Telefonlarda Ipin nasıl kullanılır

iPhone Telefonlarda Ipin kullanımı

  • Ipin ile telefon arasındaki bağlantıyı kurduğumuz zaman ise telefonumuzun ekranına kırmızı bir buton gelecek. Ekrana gelen bu kırmızı butonu kullanarak istediğimiz her hangi bir objeyi taratmamız gerekiyor. Lazer ile istediğimiz cismi tarattıktan sonra ise kısa süre içerisinde Ipin lazeri sayesinde nesnenin boyutunu hesaplıyor ve nesnenin tüm ölçülerini ekrana yansıtıyor. Ayrıca cihaz ile objelerin ölçüleri üzerine bilgi raporlaması da alabiliyorsunuz.