iPhone Telefonlarda İnstagram Engellenen Kullanıcıların Engeli Nasıl Kaldırılır?

tarafından
1485
iPhone Telefonlarda İnstagram Engellenen Kullanıcıların Engeli Nasıl Kaldırılır?

Facebook’un ardından en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarında birisi de İnstagram uygulaması. Görsel yönünün ön planda olmasıyla kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş yaşayan İnstagram uygulamasının diğer sosyal medya uygulamalarından ayrılan en büyük özelliği ise tam olarak kullanımın sadece akıllı telefonlar üzerinden uygulama aracılığıyla yapılıyor olması. Zira web sürüm üzerinden profilinizi görüntüleyebilseniz dahi ne yazık paylaşım yapamıyorsunuz. Haliyle bu durumda İnstagram’ın en çok kullanıldığı sistemlerden birisi de iOS işletim sistemleri yani iPhone telefonlar oluyor. Haliyle İnstagram kullanıcılarının ciddi bir oranın aslında iPhone aracılığıyla uygulamaya girdiğini biliyoruz. Hal böyle olunca iPhone üzerinden uygulama ayarlarının nasıl düzenleneceği konusu da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu noktada en çok merak edilen konulardan birisinin de engellenen kullanıcılar olduğunu söylemek mümkün. Kullanıcıları engellemek belki standart bir işlem ama iPhone cihazlar üzerinden İnstagram hesabımızdan engellediğimiz kullanıcıların engelini nasıl kaldıracağımız konusu çok fazla bilinmiyor. Peki, engellendiğimiz bir kullanıcının engelini nasıl kaldırabiliriz daha detaylı bakalım.

  • Engelli kullanıcının engelini kaldırabilmek için öncelikle tabi ki iPhone telefonumuzdan İnstagram uygulamasına giriş yapıyoruz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise karşımıza İnstagram menüsü gelecek. Karşımıza gelen menüden kendi profil ekranımızı görüntülemeden önce engellemek ya da engelini kaldırmak istediğimiz kullanıcının profilini görüntülememiz gerekiyor.
İnstagram ayaları

iPhone telefonda İnstagram engeli kaldırma

  • Engellediğimiz kullanıcının profil sekmesine giriyoruz. Kullanıcının hesabı ekranımızdayken bu ekran üzerinden sağ kısımda bulunan üç nokta işaretine tıklamamız gerekecek. Üç nokta işaretine tıklamamız durumunda karşımıza ayarlar menüsü gelecek. Biz bu menü üzerinden “Kullanıcının engellemesini kaldır” seçeneğini seçerek kullanıcının engellerini kaldırmış olacağız. Yaptığımız işlem sonrasında engeli kaldırılmış olan kullanıcıların hem size takip isteği hem de sizin ona takip isteği gönderme imkanını da elde etmiş oluyorsunuz. Yani engel kaldırıldığı zaman aslında kullanıcı hiç engellenmemiş diğer kullanıcılarla aynı duruma geliyor.