iPhone Telefonlarda iMessage Nasıl Kapatılır?

tarafından
417
iPhone Telefonlarda iMessage Nasıl Kapatılır?

Son dönemde SMS dışında birçok mesajlaşma servisi ortaya çıkmaya başladı. Birçok sosyal medya uygulamasının yan uygulaması olarak gösterilen mesajlaşma uygulamaları mobil internet teknolojisinin de gelişmesiyle beraber iletişim ücretlerinde de büyük oranda düşüş yaşanmasını sağladı. Hattınızda her hangi bir paket bulunmasa ve yeterli TL oranına sahip olmasanız bile bu şekilde mesajlaşma uygulamaları sayesinde ücretiz bir şekilde iletişim kurabiliyorsunuz. Hatta artık mesajlaşma uygulamalarının mesaj dışında dosya gönderimi bile yapmaya başladığını belirtelim. Bu sayede iletişimi ve erişilebilirliği oldukça kolaylaştıran mesajlaşma uygulamalarının ise birçok çeşidi olduğunu söylemek gerekiyor. Facebook tarafından kullanılan sistemler, bunun yanında diğer sosyal medya uygulamaları derken Apple marka akıllı cihaz kullanıcıları içinde doğrudan Apple tarafından sunulan iMessage mesajlaşma uygulaması bulunmakta. Hiçbir sosyal medya uygulamasına ihtiyaç duymadan tıpkı sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi mesajlaşma imkanı sağlayan iMessage, Apple kullanıcıları arasında oldukça popüler bir uygulama. Tabi uygulamanın bazı eksik yönleri de yok değil. Özellikle iMessage’ı kullanabilmek için karşı tarafın cihazının da mutlaka Apple ürünü olmasının gerekmesi ve bunun yanında telefon değiştirdiğinizde iMessage’ı kapatmadığınız zaman karşılaştığınız sorunlar bazen can sıkabiliyor. Ne yazık ki karşı tarafın cihazının da Apple ürünü olması mecburiyet fakat yaşanan diğer sorun için birkaç ufak ayarlama yaparak iMessage özelliğini kapatabiliyorsunuz. Bu ayarlamalara daha detaylı bakalım.

  • iPhone cihazlar üzerinden anlatımımızı yapalım. Öncelikle iPhone uygulama menüsünden ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise açılır ayar menüsü üzerinden “mesaj” sekmesine tıklamamız gerekecek. Mesajlaşma bölüm ayarlarının görüntüleneceği bu menüden ise doğrudan iMessage sekmesine geliyoruz.
iPhone  iMessage

iPhone Telefonlarda iMessage kapatma

  • Daha sonra iMessage özelliğimizin yeşil konumda yani aktif olduğunu göreceğiz. Şimdi bu noktada iMessage özelliğini pasif konuma getirmemiz gerekiyor. iMessage’ı pasif konuma getirdikten sonra ise bir özelliği daha kapatmamız gerekecek. Bu işlem için öncelikle üst menüye dönüyoruz. Daha sonra “mesaj” ayarlarının altında yer alan “facetime” ayarlarına giriş yapıyoruz. Facetime ayarlarını açtıktan sonra Facetime özelliğini de kapatıyoruz. İşlemlerimiz bu kadar.