iPhone Telefonlarda Hattımızın Sinyal Gücünü Nasıl Rakamlarla Görebiliriz?

tarafından
611
iPhone Telefonlarda Hattımızın Sinyal Gücünü Nasıl Rakamlarla Görebiliriz?

Akıllı telefonlar iletişimi artık bir hayli kolaylaştırmaya başladı. Sadece GSM operatörleri ile sağladığımız iletişimi değil bunun dışında sosyal medyayla da ücretsiz bir şekilde kolaylıkla iletişim sağlanabiliyor. Bunun yanında tabi ki GSM operatörleri ile sağladığımız iletişim konusunda da epey ileri teknolojilere geçmeye başladık. 3G teknolojisi hemen ardından gelen 4,5 G teknolojisi derken artık çekim alanı konusunda da çok daha başarılı çözüler sunulabiliyor. Tabi her ne kadar tüm bu sistemler gelişmiş olsa da kimi durumlarda hala telefonlarda da çekim sorunları yaşanmakta. Zaten bu nedenle telefonlarda da hala hattınızın ne derece çekim alanına sahip olduğu bilgisi kullanıcılara sunuluyor. Genelde çubuklarla gösterilen çekim gücü bazı akıllı telefonlarda kullanıcıların işini kolaylaştırmak için rakamlarla da gösterilebiliyor. iPhone telefonlarda da böyle bir özelliğin yer olduğunu belirtelim. Peki, bu özelliği kullanmak için hangi ayarları yapmamız lazım bakalım.

  • Öncelikle telefonumuzun alan testi özelliğini açmamız gerekecek. Bu işlemi yaptıktan sonra ise alan testi bölümü açıkken kapatma tuşuna basmanız gerekiyor. Kapatma tuşuna bastığınızda “kapat” yazısı ekrana gelene kadar beklemeniz gerekiyor.

iphone-hat-ayarları

  • Ardından ise Home tuşuna basılı tutmanız ve alan testi bitene kadar beklemeniz gerekiyor. Alan testi kısmını kapattıktan sonra ise buradan hattınızın sinyal çekim gücünün sayılarla mı yoksa şekilli olarak mı gösterileceğini de seçebiliyorsunuz. iPhone telefonlarda sinyal gücünü rakamlarla öğrenmek için yapılacak işlem bu kadar.