iPhone Telefonlarda Çoklu Fotoğraf Seçimi Nasıl Yapılır?

tarafından
6144
iPhone Telefonlarda Çoklu Fotoğraf Seçimi Nasıl Yapılır?

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone akıllı telefonları kullanıcılara sunduğu özelliklerle beraber en çok tercih edilen akıllı telefonlardan biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde erişilebilirlik özellikleri konusunda Apple’ın çok daha ön plana çıkmasını sağlayan yeni teknolojileri telefonun daha fazla ilgi görmesi ve daha fazla tercih edilmesine de neden olmakta. Bu şekilde iPhone telefonlarda kullanım kolaylaştıran özelliklerden birisi de çoklu fotoğraf seçim özelliği. Peki, bakalım bu özellik hangi amaçla kullanılıyor ve nasıl kullanılıyor? Daha detaylı olarak bakalım.

Çoklu Resim Seçme Özelliği Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Apple’ın kullanıcılara sunduğu yenilikler arasında gösterilen çoklu resim seçme özelliği aslında fotoğraf paylaşımı konusunda büyük kolaylıklar sağlamakta. Paylaşacağınız fotoğrafları tek tek seçmeniz yerine toplu olarak seçmenize veya fotoğraflarınızın kopyalama işlemleri gibi işlemlerini toplu olarak yapmak için kullanılan özellik oldukça beğeni topluyor.

iphone-çoklu-fotoğraf-seçimi

Fotoğraflarda Çoklu Seçim Nasıl Yapılır?

Söz konusu özelliği kullanmak için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basit. Yapmanız gereken fotoğraf galerisine gelip buradan ise sağ üst köşede yer alan seçme tuşuna basmak. Ardından ise seçim yapmak istediğiniz fotoğrafları elinizle çizerek seçmeniz yeterli olacaktır.