iPhone Telefonlarda Any.do Nasıl Kullanılır?

tarafından
577
iPhone Telefonlarda Any.do Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlarla beraber programlama konusunda yeni bir sınıf açıldığını söylemek gerekiyor. Mobil programlama adı altında yeni açılan bu alan sayesinde artık akıllı telefonlara 3.parti uygulamalar geliştiriliyor. İster bağımsız yayıncı olsun ister bir firmanın altında yayınlanmış olsun akıllı telefonların resmi uygulamaları sayesinde geliştiriciler tarafından yayınlanan binlerce uygulama olduğunu da söylemek gerekiyor. Oyun ve benzeri birçok alanda binlerce uygulama bulunması aslında akıllı telefonları bilgisayarlardan bile daha etkileşimli uygulamalar haline getiriyor. İşte bu tip uygulamalardan birisi de Any.do uygulaması. Genel olarak 3.parti bir planlama uygulaması olan Any.do sayesinde gününüzün hemen her anını planlayabiliyorsunuz. Bunun dışında haftalık ya da aylık planlamalarda yapabiliyorsunuz. Ayrıca gün içerisinde hatırlanması gereken önemli işleriniz için alarm, uyarı mesajı gibi uyarılar kullanarak telefonunuzun size haber vermesini de sağlayabiliyorsunuz. Bunun dışında daha birçok özelliği bulunan Any.do platform olarak ise hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Her iki platformu da destekleyen uygulamanın iOS sürümü nasıl kullanılıyor? Yükleme işlemi nasıl yapılır? Ayarlar neler? Hepsini tek tek inceleyelim.

  • Şimdi öncelikle uygulamayı indirme işlemini tamamlamamız gerekecek. Bu işlem için öncelikle App Store hesabımıza giriş yapıyoruz. Arama menüsüne do ifadesini yazarak mavi tik simgesi ile karşınıza çıkan ilk uygulamayı indiriyorsunuz. Ardından kayıt işlemine geçiş yapacağız. Söz konusu uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı açıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan ise “get started” ifadesine tıklıyoruz. Bu ifadeye tıkladıktan sonra ise karşımıza uygulamanın hangi özeliklerinin kullanılacağını belirleyeceğimiz, planlamaları nasıl yapacağımız gibi bir uygulama ekranı gelecek. Bu ekranda gerekli seçimleri yaparak devam yani “continue” sekmesine tıklıyoruz. Bu aşamadan sonrada giriş işlemi gerçekleştirmemiz gerekecek.
Any.do iPhone kurulumu nasıl yapılır

Any.do iPhone kurulumu

  • Sistem bu noktada üyelik ile çalışmakta. Bu nedenle ister bağımsız mail adresinizle isterseniz de Google hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. Bunun dışında Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızla da doğrudan uygulamaya üye olmanız mümkün. Tabi bu işlem Any.do’nun sizin hesabınızdan paylaşımlar yapmasına da izin veriyor. Üyelik işlemi de bittikten sonra rahatlıkla planlama aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada karşınıza gelen gün takviminden aktivite notlarını almanız mümkün.
Any.do iPhone kurulumu nasıl yapılır

Any.do iPhone